Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali başladı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali öğrenmek, ilham almak ve network kurmak isteyenler için kapılarını 17 Haziran’da tekrar açtı.

Bu yıl altmış atıncısı düzenlenen Cannes Lions Yaratıcılık Festivali ilk günü geride bıraktı. Festivalin ilk ödül şovu, Amerika saatiyle 19.00’da düzenlendi.  TBWA\Istanbul’un Bronz Aslan kazandığı Outdoor Lions kategorisi de dahil tam 9 kategoride ödüller sahipleriyle buluştu.

McCann, Cannes Lions’ın ilk gününde iki Grand Prix ödülünün sahibi oldu. Ikea için hazırladığı ThisAble işiyle Health & Welness Lion kategorisinde ödülün sahibi olan McCann, ‘Breath of Life’ kampanyasıyla da Pharma kategorisinin kazananı oldu.

5 gün sürecek olan festival boyunca endüstriyi ve dünyayı etkileyen trend konularını kapsayan 300’den fazla içerik oturumu gerçekleştirilecek. İçerik oturumlarının bazıları farklı sahnelerde aynı anda gerçekleşecek. Yaratıcı endüstri efsanelerinin yanı sıra yaratıcılığı tartışmak üzere eğlence dünyasının küresel yıldızları, siyasiler, akademisyenler de festivalde olacak.

Küresel ölçütü belirleyen festivalde,  27 ayrı yaratıcı disiplinde 89 ülkeden 30.000’in üzerinde yaratıcı ve etkili çalışma ödüllendirilecek. 

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.