Site icon Campaign Türkiye

Cannes Lions muhasebesi

Haziran bizim için hızlı başladı. Yıllardır ilgiyle takip ettiğimiz Zete.com ani bir kararla, ekonomik gerekçelerle yayınını durduracağını açıkladı. Birkaç gün sonrasında, kötü habere üzülen sevenlerine “güzel haberi vermek” bize düştü: Aramıza hoş geldin Zete.com! Hesapta olmayan bu gelişmeyle Lift Content Factory olarak sorumluluklarımız arasına “tarafsız, ilkeli habercilik” de eklenmiş oldu. Bu aynı zamanda yakın gelecekteki daha büyük gelişmelerin de habercisi.

Kristal Elma Festivali hazırlıklarımız hızla devam ediyor. 5-6-7 Ekim tarihlerinde Uniq İstanbul’da yine üst düzey bir programla karşılaşmanız için elimizden geleni yapıyoruz.

Festival demişken, bu satırlar yazılırken henüz sona ermiş olan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nden -en azından yarışma bölümünden- beklediğimiz sonuçla dönemedik. Ama bol bol ilhamla ve güncel bilgiyle döndüğümüze şüphe yok. Dolu dolu bir Cannes dosyası içeride sizi bekliyor. Önümüzdeki günler, festivalden Campaign adına durmaksızın içerik akışı sağlayan Yiğit Can Kaytmaz ve Hakan Akben’in anılarını dinleyerek geçecek.

Bu yıl ilk kez denediğimiz WhatsApp grubunda değerli izlenimlerini paylaşan ajans başkanlarından kreatif direktörlere, pazarlama müdürlerinden medya yöneticilerine sonsuz teşekkürler. Sayelerinde Campaign’in her etkinlik alanında gözü, her oturumda kulağı oldu.

Bir teşekkür de bu sayının kapağını hazırlayan Fikr’et Ajans’a. Cannes ve teknoloji birlikteliği daha iyi anlatılamazdı.

 

Akın Arslan

Campaign Türkiye Yayın yönetmeni

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Temmuz 2016 sayısında yayınlanmıştır.

Exit mobile version