Cannes Lions’ta büyük ödüller kimlerin oldu?

Henüz hepsi açıklanmamış olsa da bazı kategorilerde büyük ödül (Grand Prix) kazanmayı başaran ajanslar ve çalışmaları belli oldu.

Creative Effectiveness kategorisinde Grand Prix’nin sahibi Axe “Excite” için BBH Londra tarafından yapılan meleklerin yeryüzüne indiği reklam filmi oldu.

Siber kategorisinde iki farklı çalışma Grand Prix’ye layık görüldü. R/GA New York tarafından Nike için yapılan ve her türlü sportif faaliyetinizi kolunuzdaki saate benzer bileklik ile takip etmenize imkan veren Nike+ Fuelband Grand Prix kazananlardan biri olmayı başardı. Diğer kazanan ise İsviçre’den “Curators of Sweden” isimli çalışma oldu. @sweden adıyla yalnızca İsviçrelilere ait bir Twitter hesabının her hafta başka biri tarafından yönetildiği, ülkenin adının duyulmasına katkı sağlayan çalışma Grand Prix’ye layık bulundu.

Dizayn kategorisinde ise SERVICEPLAN Münih ajansı, hazırladığı güneş enerjisiyle çalışan yıllık rapor çalışmasıyla Dizayn kategorisinde ödüle layık görüldü. Austria Solar Enerji şirketi için yapılan çalışmanın art direktörlüğünü Matheus Frost yaptı.

Doğrudan Pazarlama ve Promo ve Aktivasyon dallarındaki Grand Prixler Crispin Porter+Bogusky ajansı tarafından American Express için yapılan Small Business projesinin oldu. Proje ile küçük işletmeler için geleneksel bir gün belirlendi ve o gün herkes bu işletmelere katkıda bulunmak adına alışveriş yaptı.

Medya kategorisinde ödül Google Voice Search ile Manning Gottlieb OMD Londra medya ajansının oldu. Açıkhava kullanımının yoğun olduğu çalışmanın kreatif tarafı BBH tarafından yürütüldü.

Mobil kategorisinde büyük ödül yine Google’ın oldu. Google Re Brief projesi kapsamında gerçekleştirilen klasikleşen Coca Cola Hilltop kampanyasının mobil kullanıma uygun hale getirildiği çalışma Grand Prix’ye layık görüldü. Kullanıcı deneyimi kategorisinde ödül alan çalışmanın yaratıcıları Grow Interactive ve Johannes Leonardo ajansları.

Açıkhava kategorisinde iki önemli çalışma büyük ödülü almayı başardı. Bunlardan birincisi #Cokehands ile Coca Cola olurken diğeri Daimler için Jung von Matt Hamburg tarafından yapılan”The Invisible Drive” çalışması oldu.

Ogilvy Şangay imzalı çalışma

PR kategorisinde ödül The Most Popular Song isimli çalışma ile JWT San Juan ajansına gitti. Porto Riko’nun tembellikten bahseden ünlü şarkılarından birinin çalışmanın ve ilerlemenin önemini vurgular biçimde tekrar yorumlanması ile oluşan çalışma ödüle layık bulundu.

Basın kategorisinde Fabrico Treviso ajansı tarafından Benetton için yapılan ve çok konuşulan UNHATE kampanyası büyük ödüle değer bulundu.

Radyo kategorisinde ise ödül Go Outside Magazine için yapılan ve radyoları bir sivrisineksavara dönüştüren yenilikçi çalışma ile Sao Paolo’dan Talent ajansının oldu.

Film Kraft, Film, GradPrix for Good dallarındaki büyük ödülleri görmek için tıklayın…

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.