Campaign Türkiye’nin 97. sayısı çıktı!

Koronavirüs salgının gündemimize hakim olduğu, hayatımızın durduğu, gündelik rutinimizin bozulduğu ve her şeyden önemlisi sağlığımın tehlikede olduğu bu günlerde Türkiye reklam endüstrisi için ilham veren bir haberden ilham aldık ve kapağımıza Demet İkiler’i taşıdık.

Şubat ayında GroupM EMEA Bölgesi’nin başına getirilerek tüm reklam endüstrisine kariyeri boyunca aldığı yolun aslında ne kadar büyüleyici olduğunu gösteren Demet İkiler’in başarıya giden hikâyesini sizin için hazırladık.

97. sayıda başka neler var?

Tunç Berkman, tüm dünyanın koronavirüs ile savaştığı bu dönemde evden çıkmayan insanların online alışveriş ve sosyal medya kullanımı gibi alışkanlıklarına dikkat çekiyor.

Claire Beale ve Gurjit Degun, dünyayı etkisi altına alan ancak son günlerde İtalya’da etkilerini daha da yoğun gösteren koronavirüsünün İtalya’daki ajansları nasıl etkilediğini anlatıyor.

dDf Kurucu Ortağı Arhan Kayar, koronavirüsü gibi dünyayı sarsan olayların tasarım dünyası için ne gibi sorunlar yarattığını örneklerle anlatırken, çözüm odaklı yaklaşımın önemini vurguluyor.

Sürdürülebilirlik sözcüğünün çok daha sık gündeme geldiği bu günlerde yeni dünyanın çok daha yeşil ve cesur olacağını yazan Şeyda Taluk, geleceğin sürdürülebilir dünyasında neler konuşacağımızı yazdı.

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young, insan ve makine zekasının beraber nasıl çalışabileceğine, birbirlerini nasıl tamamlayabileceklerine değiniyor.

Geometry Istanbul’dan Hilal Bilican Aygün, Geometry’de 2020 yılında çalışmaya başlayacak olan sosyal ticaret deneyim ekibini anlatıyor.

Watsons Pazarlama İletişim Müdürü Merve Ürkün ve Propaganda Art Direktörü Zuhal Arslan Bozoğlu öne çıkan kampanyaları yorumladı.

Timewise Power 50 listesinde yer aldıktan sonra dikkatleri daha da üstüne çeken Marc Nohr, haftada neden sadece dört gün çalıştığını ve bunun yaratıcılığını nasıl etkilediğini anlatıyor.

Oliver McAteer, koronavirüs ile iş hayatının nasıl baş edebileceğini, danışmanlık hizmeti veren We Are Rosie Kurucusu Stephanie Nadi Olson’ın tavsiyeleriyle birlikte anlatıyor.

Born Social Strateji Direktörü Callum McCahon, değişen sosyal medya kullanımını ele alıyor ve hem markalara hem de sosyal ağlara önerilerde bulunuyor.

Bu ay Akaretler’in tarihî dokularından biri olan Sıra Evler 35 numaraya; yani Rabarba’ya konuk olduk.

Mercedes-Benz’in çok tutulan E Serisi, 1.6 litrelik dizel motorlu versiyonuyla konforun yanı sıra düşük yakıt tüketimini de bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Okurken gülümseten, samimi içerikleriyle hem blog hem de Instagram dünyasına giren Tuğçe Baykut Pınar ile Pozitif Omlet’i konuştuk.

Keşif sayfalarımız için Yoğunluklu olarak yurt dışındaki markalar için üretim yapan Bağımsız Tasarımcı Zeki Michael Keskin ile konuştuk.

Havas Dublin’de digital account manager olarak çalışan Özge Özdemir yurt dışı deneyimini bizim için yazdı.

İstanbul dışı sayfamıza bu ay güneyin sıcak şehri Adana’dan Yeryüzü Yapım konuk oluyor. Adana’da çalışmanın kolaylıklarını vurgulayan ajans, şehrin avantajlarının altını çiziyor.

Handmade sayfalarımızın bu ayki konuğu sektöre yeni giriş yapan THEBADGUYS’ın Sanat Yönetmeni Semih Keleşoğlu oldu.

Campaign Türkiye 97. sayısı ile Dergilik’te ve bayilerde. Keyifli okumalar ve lütfen #evdekalın

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.