Campaign Global Agency of the Year Ödülleri 2022

Dünya çapındaki en iyi ajansları ve bu ajanslarda çalışan yetenekli insanları tanıyıp kutlamak için Campaign Global Agency of the Year ödülleri şimdi başvurulara açık.

Şimdi üçüncü yıllarında, ödüller küresel ve bölgesel CMO’lardan oluşan bir jüri heyeti tarafından değerlendiriliyor. Bu yılki jüri başkanı, Unilever’in marka başkanı ve sermaye, çeşitlilik ve katılım sorumlusu Aline Santos’tur.

Hem pazarlamayı hem de içindeki çeşitliliği savunan Santos, Unilever’in modası geçmiş klişeleri ve zararlı sosyal normları yıkmak için çalışan #Unstereotype girişiminin arkasındaki itici güçtür. 2021’de Marketing Society tarafından Yılın Pazarlama Lideri seçildi.

Campaign tarafından yürütülen diğer Agency of The Year Awards programları gibi, global ödüllerin değerlendirilmesi de maksimum güven ve şeffaflık sağlamak için PwC tarafından denetleniyor.

Benzeri olmayan ödüller

Yaratıcı mükemmelliği tasdik eden, etkililiği ödüllendiren veya yeteneği kutlayan birçok ödül var. Global Agency of the Year ödülleri, tüm bu niteliklerin yanı sıra yeni iş performansı, fikir liderliği, inovasyon, kültür ve değerler dahil olmak üzere bir dizi ek kriteri bir araya getirerek farkını ortaya koyuyor.

Bu ödüller, tek bağımsız ajanslara, belirli bir alanda başarılarının dünyanın en iyisi olduğunu iddia edebilmeleri için çok bölgede çalışan bir network ile aynı şansa sahip olmalarını sağlar. 2021 Campaign Global Agency of the Year Ödülleri adaylarından 99’u EMEA bölgesinden, 32’si APAC bölgesinden ve 38’i Amerika’dan geldi.

Bu yıl aralarında Marka Deneyimi Ajansı, Danışmanlık, Müşteri Etkileşim Ajansı, Dijital İnovasyon Ajansı, Bağımsız Ajans, Kurum İçi Ajans, Medya Ajansı, Performans Ajansı ve PR Ajansı’nın da bulunduğu otuz ödül var. Kişiler için kategoriler, Campaign’in Yılın Küresel Yaratıcı Lideri seçilme fırsatını, şirket içi çeşitlilik ve katılım girişimlerinin tanınmasını kapsar.

Kazanmak için ne gerekiyor?

Geçen yıl Denmark’s &Co, Yılın Yaratıcı Ajansı kategorisinde Altın aldı. 2000 yılında kurulan ve merkezi Kopenhag’da bulunan ajans, 2021’de yaklaşık %25 oranında büyüdü, iş gücünü artırdı ve yeni işler kazandı. LBB için tarihteki en büyük örneklem kampanyasını yürüttü: “Share it with a hater“, meyan kökünden nefret eden bir kişiyle paylaşma sözü veren herkesi ücretsiz bir meyan kökü örneği almak için kaydolmaya davet etti. Bu tuhaf görev ile 412 yıl içinde dünyanın %84’ünün meyan kökü seveceği hesaplandı. Jüriler, ajansın “çarpıcı, iyi sunulmuş iş, sonuçlar ve net müşteri katılımı ile güçlü fikirlere sahip olduğunu” söyledi.

Ogilvy, 2021’in ilk üç ayında bir dizi yeni müşteri çekmenin yanı sıra mevcut müşterilerle güçlü bir organik büyüme elde ederek Yılın Küresel Ağı seçildi. Aynı zamanda çeşitli yeteneklere büyük yatırım yaptı; geçen yıl ajansın küresel yönetici liderlik ekibi, çalışanlarının yaşadığı ve çalıştığı toplulukları daha fazla temsil eder hale geldi. Jüriler, Ogilvy’yi mevcut ve yeni müşteriler için tebrik etti, “sektör ve halkı için tüm doğru şeyleri” yaptığını belirtti.


Geçen yıl kazananların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz: Campaign Global Agency of the Year Awards 2021

2022 için başvuru yönergeleri ise burada: Home – Aoy Global Awards

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.