Site icon Campaign Türkiye

Campaign Global Agency of the Year Awards 2022 kazananları açıklandı

Bugün (17 Mayıs) açıklanan Campaign Global Agency of the Year Awards 2022‘de çeşitli kategorilerde verilen ödüllerde İngiltere’deki ajanslar ve sektörden isimler de öne çıktı.

Yeni Zelanda’dan Special, Avustralya’daki iki ajansı (Thinkerbell ve Howatson+Company) geride bırakarak Yılın Yaratıcı Ajansı ödülünü aldı. İngiltere’den Pablo, Special’ı geçerek Yaratıcı Bağımsız Ajans ödülünü kazandı.

WPP’den Wunderman Thompson üç ödül aldı: Entegre Ajans Küresel Ağı ve Yılın Kurumsal İletişim/Pazarlama Ekibi, WT’ın Global CEO’su Mel Edwards ise Ajans Lideri ödülüne layık görüldü.

Medya Planlama Lideri ödülü, Manning Gottlieb OMD İngiltere’nin Yönetici Ortağı ve Planlama Başkanı Emma Withington’a verildi ve bu unvanı üst üste ikinci kez kazandı.

The Gate London CSO’su Kit Altin’e (Stratejik Planlama Lideri), TBWA\Instabul’un CCO’su İlkay Gürpınar’a (Yaratıcı Lider) ve Ogilvy New York’un Global Büyüme ve Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Philip Heimann’a (Ajans Büyüme Lideri) ödüller verildi.

Ogilvy ayrıca Yaratıcı Ajans Küresel Ağı ödülünü de alarak TBWA\Worldwide ve VMLY&R’ı geride bıraktı. Avustralya’dan Initiative Yılın Medya Ajansı ödülünü alırken, Medya Küresel Ağı ödülünü de ABD’de UM kazandı. Amplify, hem Marka Deneyimi Ajansı hem de Bağımsız Marka Deneyimi Ajansı ödülünü aldı.

Yılın Yeni İş Geliştirme Ekibi/İnsanı İngiltere’den PHD Worldwide’a giderken, Hakuhodo Group’un bir parçası olan IdeasXMachina Filipinler Yılın Yetenek Yönetimi İnsanı/Ekibi ödülünü aldı.

Campaign, İngiltere’den The&Partnership ve VCCP ile rekabet eden Filipinler TBWA\Santiago Mangada Puno‘yu Yılın Entegre Pazarlama Ajansı ile ödüllendirdi.

Oliver’ın U-Studio’su (Unilever için), Campaign’in In-House Ajans kategorisinde altın kazanan olarak üst üste üçüncü yılını kutlarken, Oliver Müşteri Etkileşimi Ajansı ödülünü de kazandı.

Campaign UK Genel Yayın Yönetmeni Gideon Spanier: “Campaign Global Agency of the Year Awards, büyüklükleri ne olursa olsun dünyadaki en yaratıcı ve ticari olarak başarılı ajansları ve buralarda çalışan yetenekli kişileri öne çıkarıyor. “Bilinen isimlerden yeni nesil işletmelere ve yeteneklere kadar dört kıtada çalışan sektör lideri işletme ve yöneticileri kutlayan bu ödüllerden birini kazanmak gerçekten bir zafer.” dedi.

Global Agency of the Year 2022 kısa listesine buradan ulaşılabilir.

Aşağıda kategorilerin tam listesi bulunmaktadır, kazananları öğrenmek için bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Kategoriler

Küresel Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Girişimi
En İyi İşveren: Bireysel Ajans
Ajans Büyüme Lideri
Ajans Lideri
Yaratıcı Lider
Medya Planlama Lideri
Stratejik Planlama Lideri
Yılın Kurumsal İletişim/Pazarlama Ekibi
Yılın Yeni İş Geliştirme Ekibi/İnsanı
Yılın Yetenek Yönetimi İnsanı/Ekibi
Marka Deneyimi Ajansı
Danışmanlık
Yaratıcı Ajans
Müşteri Katılımı Ajansı
Dijital İnovasyon Ajansı
Bağımsız Marka Deneyimi Ajansı
Bağımsız Yaratıcı Ajans
Bağımsız Dijital Ajans
Entegre Pazarlama Ajansı
In-House Ajans
Medya Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
PR Ajansı
Sosyal Medya Ajansı
En İyi İşveren (Ağ)
Yaratıcı Ajans Küresel Ağı
Dijital Ajans Küresel Ağı
Entegre Ajans Küresel Ağı
Medya Küresel Ağı
PR Küresel Ağı
En İyi Ağ: Orta Doğu & Afrika
En İyi Ağ: Asya Pasifik
En İyi Ağ: Avrupa

 

Campaign Küresel Agency of the Year kısa listesinde Türkiye’den isimler ve ajanslar da yer almıştı:

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version