Campaign Büyükşehir Belediyesi çalışıyor

11 sene önce

0

Seçim dönemlerinde, belediyelerin tanıtım çalışmaları dikkatimi çekmiştir. Yerel seçimlerin 2014’ten 2013 sonbaharına çekilmesi konuşuluyor. Yakın gelecekte icraat mesajları içeren afiş, billboard ve duyurularla yeniden karşılaşmaya başlayacağız: “Vatandaşlarımız için onbeşbinaltıyüzonikibuçuk kilometre ray döşedik! Sekizyüzkırkikibin metre boruyu önce söküp sonra yeniden taktık. Baraj doluluk oranını yüzde doksanikiye çıkardık. Sizin için onyüzbinmilyon baloncuk yuttuk.”

Peki ana işin kamuya hizmet sağlanması olduğu halde, bunun iletişimini yapmanın nedeni ne? Sanırım toplumsal hafızayı canlı tutmak ve etkileşimi artırmak. Benzer bir yaklaşımla biz de icraatlarımızın biraz üzerinden geçelim:

The Voice: Campaign Türkiye Editor in Youth’u Semih Yalman yönetiminde, öğrencilerin bir nevi sesi olan bir kategori başlattık. Her ay bir üniversiteye konuk olarak öğrencilerle birlikte reklam, pazarlama ve iletişim üzerine konuşuyoruz. Yakında Semih’in önderliğinde öğrencilere yönelik katma değerli yeni projelerimiz geliyor.
Campaign Akademi: Nisan’dan bu yana her ay spesifik bir konu veya segment üzerinde kapalı devre, faydalı içerik odaklı workshop’lar ve eğitim toplantıları düzenliyoruz. Önerileriniz varsa lütfen bizlere iletin.
Campaign Blog: Reklam, pazarlama ve iletişim dünyası için sadece belli isimlerin veya sadece bizim yorumlarımız yeterli değil… Sahneye farklı seslerin, yorumların ve profillerin de çıkması gerekiyor. Bu kapsamda Blog kategorimizi geçen ay başlattık. Siz de kaleminize güveniyorsanız lütfen iletişime geçin.
Talent Watch: Reklam ve iletişim hizmetleri dünyasının genç yeteneklerini ön plana çıkarmak için işlerini sergileyebilecekleri yeni Talent Watch kategorisini bu ay başlatıyoruz. Kreatif, metin yazarı, stratejist unvanınız ne olursa olsun fark etmez; işlerinizi bize yollayın talentwatch@campaigntr.com.
Campaign Couch: Reklam ve iletişim sürecini daha irdelemek için marka ve ajansı buluşturan yeni kategorimizi bu ay başlatıyoruz. İlk konuklarımız Akbank ve Publicis Yorum oldu. (sf. 92 )
Roundtable Discussions: Campaign’in geleneksel tartışma platformu olan Roundtable Discussions’ı bu ay itibariyle başlattık. İlk yuvarlak masa buluşmamızda Reklam, Pazarlama ve İletişim Hizmetleri sektörünün gelecek vizyonunu mercek altına aldık. Bundan sonra her ay bir sektör veya segment odaklı Roundtable toplantıları düzenliyor olacağız. (sf. 70)

Nurşen Kocayaş Şaşmaz’ın da partner olarak ailemize katılmasıyla vites büyütmeye ve gaz pedalına daha fazla basmaya hazırlanıyoruz. Sevgili Nurşen aramıza hoş geldin, Trafik Hayattır!

Keyifli okumalar…

Tolga Tuna, Campaign Türkiye Genel Yayın Yönetmeni
tolga@campaigntr.com

[arrowlist]

  • Bu yazı Campaign Türkiye’nin Ağustos sayısında yayınlanmıştır.

[/arrowlist]