Campaign Big Awards sahiplerini buldu

Yaratıcılığın markası olarak anılan Campaign’in düzenlediği ve İngiltere’deki en yaratıcı reklamların ödüllendirildiği Big Awards’ta kazananlar açıklandı.

Adam & Eve/DDB, BBH ve CHI, Campaign Big Awards’ın parlayan yıldızları oldu.

Adam & Eve/DDB, Bartle Bogle Hegarty ve CHI & Partners, Campaign Big Awards’da ikişer altın ödül aldı.

Altın ödüller on bir ajans arasında paylaşılırken, Adam & Eve/DDB film kategorisinde John Lewis için hazırladığı, “uzun bekleyiş” spotu ile altın ödül alırken, açıkhava kategorisinde Harvey Nichols için hazırladıkları “yaz indirimi heyecanı” aktivitesi ile de yine bir altın ödül aldı.

CHI, basın ve açıkhavada The Sunday Times Rich List için yaptığıı işleri ile altın ödül aldı.

BBH, The Guardian için yaptıkları “üç küçük domuzcuk” spotuyla film kategorisinde altın ödülün sahibi oldu.

Abbott Mead Vickers BBDO da İnteraktif kategorisinde Snickers için yaptıkları “Açken sen, sen değilsin” işiyle altın ödüle ulaştı.

Radyo kategorisinde Albion, Anthony Nolan hayır kurumu için yaptıkları “The perfect match” işiyle ve Crispin Porter & Bogusky de film kategorisinde Paddy Power için yaptıkları “Chav tranquilizer”  kampanyasıyla altın ödülü kucakladı.

Grey ve Glue Isobar, doğrudan pazarlama kategorisinde  British Heart Foundation için yaptıkları “Vinnie” kampanyaları ile altın ödülün sahibi oldu.

Leo Burnett, radyo kategorisinde Freeview için yaptığı “summer of sport” işiyle, R/GA entegre kategorisinde “Nike+FuelBand” işiyle altın ödüle layık görüldü.

Wieden + Kennedy, ise Kaiser Chiefs müzik grubu için yaptığı “The Kaiser Chiefs’ bespoke album creation experience” işiyle interaktif altın ödülü aldı.

Arden Award ise Dove için yaptığı kampanya ile Ogilvy & Mather London’a gitti.

 

The Shop ise The Guardian, Google Chrome, Barclays, Barnardo’s, Lynx, Weetabix and ASOS için yaptığı çalışmalarla yılın Entegre, Film ve Radyo ajansı oldu.

Adam & Eve/DDB, Harvey Nichols, Marmiteve Volkswagen ile aldığı ödüllerden sonra açıkhava ve basın kategorilerinde 2012 yılının Big Agency unvanına kavuştu.

AKQA, Dorling Kindersley, Nissan ve Nike için yaptığı işlerle 2012 yılının Big Agency’si olurken OgilvyOne London, Kern & Sohn, British Airways ve IBM için yaptığı çalışmalarla direkt kategorisinde en çok ödül alan ajans oldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.