Çağan Irmak, Mercedes için kamera arkasında

Mercedes-Benz Türk kamyonculara Çağan Irmak‘la teşekkür ediyor. Şirket, 30 yıldır beraber yürüdüğü yol arkadaşlarına; kamyon sektörünün tüm emekçilerine bir teşekkür olarak yeni bir proje sunuyor.

Bugüne kadar 11 sinema filmi, 2 kısa film ve 8 dizi filmine imza atan Çağan Irmak, bu kez kamyon sektörü ve emekçilerinin hikâyelerini anlatmak için kamera arkasına geçti. Kamyon şoförlerinin gerçek hikâyelerinden yola çıkılarak kaleme alınan senaryoların çekimleri yaklaşık 15 günde birbirinden farklı mekânlarda gerçekleştirildi. Çekimler için kamera önünde ve arkasında 100 kişiyi aşkın büyük bir ekip görev aldı.

“Sır” filminde ailesinden uzakta günlerce direksiyon başında onların özlemiyle ter döken bir şoförün bu özlemi gidermek için neler yaptığı konu ediliyor. “Bir Kamyon Aşk” isimli diğer filmde ise Anadolu’nun bir köşesinde küçük bir kasabada nakliyat işi yapan genç bir şoförün mahallenin güzel ve başarılı öğrencisine aşık olmasıyla başlayan hikayenin ayrılıklar ve özlemlerin sonunda ilginç bir tesadüfle sonlanması anlatılıyor. Üçüncü film olan “Hayat Okulu”nda ise yıllarca emek harcayarak başarıya ulaşmış, çekirdekten yetişen bir filo sahibinin bir gazeteciyle yaptığı röportaj sırasında anlattığı ve bu başarının ardındaki önemli hatıralar konu ediliyor.

Üç kısa filmi de aşağıdan izleyebilirsiniz.

Künye

Proje Sahibi: Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Yönetmen: Çağan Irmak

Yapım Şirketi: Ottomani

Yapımcı: Gökhan Mutlay

Proje Tasarım: Özhan Carda

Senaryo: Kayhan Yavuz

Görüntü Yönetmeni: Emre Başaran

Sanat Yönetmeni: Murat Güney

Yardımcı Yönetmen: Deniz Özdemir

Uygulayıcı Yapımcı: Olgu Gence

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.