Büyükyalı’nın “iyi yaşam” temalı ilk reklamı yayında

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın, Emlak Konut GYO ortaklığıyla İstanbul Kazlıçeşme’de hayata geçireceği, “yeni şehircilik” projesi Büyükyalı İstanbul’un ilk reklam filmi, projenin satış ofisinde gerçekleştirilen lansmanın ardından yayına girdi. Yönetmenliğini Levent Onan’ın gerçekleştirdiği reklam filmi, ALICE BBDO imzasını taşıyor.

Videoda deniz kenarında, gün batımına karşı genç bir çift görülüyor. “İyi yaşam” hayali kuran çift, kendilerini bir anda Büyükyalı’nın sahile bağlanan özel peyzajlı köprüsünde, taş meydanında, kafelerinde ve restoranında buluyor. Tüm hayaller, genç adamın kıza evlenme teklif etmesiyle zirveye ulaşıyor.

Türkiye’de yapılmış en büyük green box

Reklam filminin çekimleri için, büyük, kolonsuz ve tavan yüksekliği yeterli stüdyo, uzun bir arayışın sonunda Antalya’da bulundu ve çekimler burada gerçekleştirildi. 5 gün süren çekimlerde 100 kişilik bir ekip çalıştı.

Projenin bitmiş halinin gösterildiği filmin çekimi, “Virtual Backlot Reality” tekniği kullanılarak gerçekleştirildi. Çekimlerde, 50 metreye 40 metre ebatlarında ve 7 metre yüksekliğindeki, bugüne kadar Türkiye’de yapılmış en büyük green box kullanıldı. Oyuncular green box’ta çekilirken, oyuncuların arkasındaki mekanların %90’ı “Realistic 3D” olarak yapıldı. Filmin post prodüksiyonu ise iki buçuk ayda tamamlandı.

Künye:

Reklamveren Büyükyalı İstanbul – Özak – Ziylan – Yenigün Ortaklığı
Reklamveren Yetkilileri Grasiela Giritli, Lina Shabsough, Sinem Denizhan
Reklam Ajansı ALICE BBDO
Kreatif Direktör Derya Tambay
Yaratıcı Ekip Derya Banişta, Kerem Altuntaş, Burcu Gizem Özkök, Muhammet Ergül
Stratejik Planlama Onur Erdoğan, Emir Demirtaş, Dilara Çelikkanat
Marka Ekibi Pınar Taşkıran, Emel Duman
Ajans Prodüktörü Umut Tangör, Melis Bircan
Yapım Şirketi 4Films
Yönetmen Levent Onan
Müzik Jingle Jungle
Fotoğraf ve Rötuş Candaş Arın

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.