Büyük ‘shopper marketing’ buluşması 15 Mayıs’ta

TBWA bünyesinde kurulan ve dünyanın en büyük shopper marketing network ajanslarından biri olan Integer grubunun düzenlediği Shopper Marketing Semineri 15 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleşiyor. Shopper marketing’in pazarlama gücü ve ikna edici satın aldırma yöntemlerinin masaya yatırılacağı seminere network’ün en genç ofislerinden biri olan Integer İstanbul ev sahipliği yapıyor.

Perakende sektörünün önde gelen markalarını bir araya getiren bu büyük organizasyonda, son yıllarda bir trend haline gelen shopper marketing sanatının inceliklerini bir de konunun uzmanı Integer Grubu küresel yöneticileri anlatıyor.

Organizasyonun açılış konuşmalarını TBWA Group İstanbulCEO’su Cem Topçuoğlu ve Integer İstanbul Genel Müdürü Begüm Tanrıkulu yapacak. Integer Uluslararası Başkanı Marc Ducnuigeen, Başkan Yardımcısı Craig Elston ve Kurumsal Operasyon Direktörü Frank Maher gibi isimlerin yer aldığı konuşmacılar arasında GfK Türkiye Genel Müdürü Fulya Durmuş ve Integer İstanbul yöneticileri de bulunuyor.

Integer Grubu’nun 3-Lens ModelTM olarak tanımladığı bakış açısı, aynı anda markaya, perakendeciye ve alışverişçiye odaklanarak birçok değişkenden oluşan ilişkilerini gözlemliyor.

Integer Operasyon Direktörü Frank Maher, tüketicinin alışveriş noktasına ulaştıktan sonra artık tamamen alışverişçi davranışları başladığını belirtiyor. Seçeneğin arttığı, rekabetin her geçen gün güçlendiği perakende noktaları, markalar için olduğu kadar alışverişçiler için de birer labirente dönüşüyor. Sonuç olarak marka sadakati gittikçe düşüyor ve internet mecrasının da muazzam katkısıyla özellikle yeni nesil alışverişçi daha bilinçli hale geliyor. Daha çok kıyaslama yapıyor ve ürün segmentine göre farklı davranışlar geliştirmeye başlıyor. Seminer konuşmacılarından GfK Türkiye Genel Müdürü Fulya Durmuş, shopper marketing’in rakamlara yansıyan yüzü hakkında yapacağı konuşmasında dijital neslin alışveriş yolculuğuna da önemli bir yer ayırıyor.

Türkiye’de genel olarak küresel FMCG markalarının başvurduğu shopper marketing projelerinin, iletişimden teknolojiye, sağlıktan dayanıklı tüketime kadar perakende sektörünün her alanındaki hayati önemi seminerin önemli konuları arasında yer alıyor. Alışveriş deneyiminin günümüz perakende mecralarındaki artan öneminin de tartışılacağı seminer kapsamında, Türk perakende sektöründe yaygın olarak mağaza-içi iletişim olarak algılanan shopper marketing’in gerçek kapsamı ve gücüne dikkat çekiliyor.

Etkinlikle ilgili detaylara bu adreste ulaşabilirsiniz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.