Butigo, Endeavor girişimcisi seçildi

Merkezi New York’ta bulunan, 17 ülkede faaliyet gösteren ve ekonomik gelişime ivme kazandırmak amacıyla Etkin Girişimcileri tespit edip destekleyen Endeavor’ın 46. Uluslararası Seçim Paneli 10-12 Aralık tarihleri arasında Miami’de gerçekleşti. Dünya çapında başarılı üst düzey yönetici, yatırımcı, girişimci ve akademisyenlerin girişimcilerle bir araya geldiği üç günlük uzun bir değerlendirme süreci sonrasında farklı 21 şirketi temsilen 37 girişimci Endeavor Girişimcisi seçildi. Seçilen girişimciler arasında Türkiye’den Butigo Kurucuları Berk Alevi, Harun Güner ve Gizem Yasa yer aldı.

Panelistler arasında Warner Music’in eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Endeavor GlobalYönetim Kurulu Başkanı Edgar Bronfman Jr., 1-800-Flowers Kurucusu ve CEO’su Jim McCann, Bain Capital Ventures’ın Genel Müdürü Matt Harris, ünlü teknoloji blogu GigaOm’un CEO’su Paul Walborsky, Jazztel, Ya.com, Fon gibi şirketlerin kurucusu ünlü seri girişimci Martin Varsavsky ve Harvard Business School’dan Profesör Richard Hamermesh gibi isimler yer aldı.

Seçilen Endeavor Girişimcileri, Endeavor’ın Bain & Co Danışmanlık firması ile geliştirdiği metodoloji doğrultusunda hizmet alıyor. Büyüme aşamasındaki şirketler için özel olarak hazırlanan bu yol haritası ile her Endeavor Girişimci Şirketi’ne Endeavor ağından sektör uzmanlıklarına göre üçer kişilik Danışma Kurulları atanıyor. Danışma Kurulları senede en az beş kez buluşarak bir yönetim kurulunun izlediği uygulamaları takip ediyor. Böylece girişimcilerin stratejiyi ön planda tutması ve kritik karar almaları gereken zamanlarda fikir alışverişi yapabilecekleri kişilerle bir araya gelmesi sağlanıyor. Seçilen girişimciler aynı zamanda Endeavor’ın uluslararası ağı ve finansmana erişim destekleri gibi diğer kaynaklardan da yararlanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.