Burger King’ten ezeli rakibine “anlamlı veda”

Tokyo’nun Akihabara semtindeki bir Burger King, 22 yıl aradan sonra şubesini kapatma kararı alan komşusu McDonald’ın şubesi kapanırken, ezeli rakibine ince bir gönderme yaparak adeta aralarındaki  rekabeti alevlendirdi.

McDonald’s restoranına sadece iki kapı uzaklıkta bulunan Burger King outlet, kapanacak olan McDonald’ın üzerinde “görüşürüz” yazdığı afişe ithafen, ona  nazik bir şekilde teşekkür afişi hazırladı.

Burger King, CNN tarafından çevrilen afişinde, “Mutlu bir 22 yıl için teşekkürler…” yazdı. “Değerli rakip ve Akihabara’yı seven arkadaşım, siz yakınlarda olduğunuz için elimizden gelenin en iyisini yaptık.” “Siz olmadan, geleceği düşünmek bizi üzüntüye boğuyor” diye ekledi. “Bunu söylememiz bizim için garip, ama lütfen herkes bugün McDonald’a gitsin.”

Buraya kadar her şey çok güzel görünüyor. Fakat Jestin göründüğü kadar iyi huylu olmadığı ortaya çıktı. Her şeyi kısa sürede farkeden internet kullanıcıları, tatlı mesajda gizlenmiş pasif agresif bir anagram farketti.

Müşteriler, her satırın ilk karakteri aşağıya doğru okunduğunda, mesajın “biz kazandık” anlamına gelen “watashi tachi no kachi” yazdığını farkettiler. Peki bu bir tesadüf müydü? Muhtemelen değildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.