artwork

Burger King’den en büyük rakibi McDonald’s’a destek geldi

6 sene önce

0

Burger King’den en büyük rakibi McDonald’s’a destek gelince ister istemez iki marka arasında buzlar eriyor mu diye merak etmeye başladık. Çünkü Burger King, en sevilen hamburgerlerinden Whopper’ın bir günlüğüne satışlarını durduruyor ve gelen müşterilere sokağın karşısındaki McDonald’s’a gidip Big Mac almalarını öneriyor.

Burger King’den en büyük rakibi McDonald’s’a destek geldi.


Burger King
, bundan önce It filminin Almanya gösterimini sonunda “Never trust a clown” (Bir palyaçoya asla güvenme) mesajını beyaz perdede göstererek
ve Cadılar Bayramı’na özel hazırladığı bir kampanyayla McDonald’s’ı hedef alarak fast-food restoran şirketini trollemişti. Ancak şimdi çok güzel bir amaç için örgütlenen Burger King Arjantin’de bulunan 107 restoranında bir gün için en popüler ürünlerinden birini satmayı reddederek müşterileri rakip şirkete yönlendirdi.

Bunu nedeni de 10 Kasım’da McDonald’s Arjantin’in McHappy gününü kutlaması. Marka bu günde, Big Mac satışlarından elde ettiği tüm geliri kanserle savaşan çocukların tedavisi için bağışlıyor. Bu yardıma destek vermeye karar veren Burger King de David ajansı ile iş birliği kurarak bu kampanyayı düzenledi. Aşağıdaki videoda da gelen müşterilerin tepkilerini görebilirsiniz.

Senin için
Tümünü göster
Heinz Ketçap’tan %100 geri dönüştürülebilir kapak

Heinz Ketchup, 300 milyon kapak tasarrufu sağlayacak %100 geri dönüştürülebilir...

Apple’dan Dünya AIDS Günü’ne özel Apple Watch modeli

Apple, Dünya AIDS Günü’ne özel Apple Watch Series 9 modelini...