Site icon Campaign Türkiye

Budweiser Jackie Robinson’ın 100. yaşını kutluyor

Budweiser Jackie Robinson'ın 100. yaşını kutluyor - campaigntr

Budweiser Jackie

BudweiserJackie Robinson Vakfı iş birliği sonucu hazırlanan, Spike Lee‘nin yönetmenliğini üstlendiği kampanya ile Jackie Robinson‘ın 100. yaşı kutlanıyor.

Jackie Robinson ırkçılık yaklaşımlarını yıkarak Major League Baseball tarihinde oynayan ilk profesyonel Afrika kökenli Amerikalı oyuncu oldu. 1997 yılında, Jackie’nin Major League Baseball tarihindeki renk bariyerini kırmasının 50. yılı tüm Major League Baseball takımlarınca kutlanmış, ABD Postanesi Robinson’u bir hatıra posta pulu yaparak onurlandırmıştı.

Budweiser ve Jackie Robinson Vakfı, Jackie Robinson’ın hayatının ve mirasının Amerikan tarihi içindeki değerinin uzun yıllar boyunca hatırlanmasından emin olmak istiyor. Bu bağlamda hazırlanan kampanya 1919’da doğan, oyunu ve kültürel ortamı değiştiren Jackie Robinson 100. doğum gününü işaret ediyor.

“Impact”, Spike Lee’nin yönettiği ve Robinson’un kızı Sharon Robinson tarafından anlatılan üç dakikalık bir video olarak karşımıza çıkıyor. Reklam filmi beyzbol liginin açılış gününde 60 saniyelik bir yayın ile ulusal kanallarda gösterilecek. Kampanya Robinson ile beyzbolun renk bariyerini kırdığı anı ön plana çıkaracak. Kampanya New York’ta bulunan Jackie Robinson Müzesi için gelir sağlayacak özel tasarımlı Budweiser şişelerini de içeriyor. Çalışmanın imzası ise Dentsu ABD‘ye ait.

 

KÜNYE

Reklamveren: Budweiser

Reklam Ajansı: Dentsu ABD

Yönetmen: Spike Lee

Prodüksiyon Şirketi: Taking Over & 40 Acres

Budweiser kendini modern yaşama uyarlıyor.

Exit mobile version