Bu uygulamayla “karbon emisyonlarını” hesaplayabilirsiniz

Hayatımızın içinde yaptığımız bir çok şeyde karbon emisyonu ile doğayı farkında olmasak da kirletiyoruz. İyi haber şu ki, çevre üzerinde istemeden yaptığınız etkileri kolayca ve doğru bir şekilde “dengeleyebilirsiniz”.

Apartment Therapy, karbon ayak izinizi değerlendiren ve evinizden çıkmadan onu azaltmanın yollarını sunan “Aerial” adlı bir uygulamanın hayata geçtiğini duyurdu. Uygulama App Store’da kullanıma sunuluyor.

Facebook, Google ve Microsoft ile çalışan girişimciler tarafından kurulan Aerial, Uber ve Lyft yolculuklarını, uçuş güzergahlarını ve tren biletlerini gelen kutunuzda tarar ve bu uygulamalardan kaynaklanan karbon emisyonlarınızı hesaplar.

Ekip, karbon ayak izinizi takip edip dengelemek ve çok yüksek emisyonların tehlikeleri konusunda kendinizi eğitmek için de kullanıcılarına bir imkan sunuyor.

Aerial, web sitesinde karbon ayak izinizi keşfetmenin ve “iklim eylemini ellerinizle” değiştirmenin “en kolay, en doğru yolu” olduğunu söylüyor.

Uygulama aynı zamanda diğer kullanıcılara kıyasla doğayı nasıl kurtardığınız konusunda ne kadar başarılı olduğunuzu gösterir. En çok ağacı kimin kurtardığını bulmak için arkadaşlarınızla yarışabilirsiniz. 

Apartment Therapy, uygulamanın Ekim ayında piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılarının halihazırda 482 ağacı kurtardığını bildirdi.

https://www.instagram.com/reel/CGkdp6JH7pE/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/CGiH3uVsL2t/?utm_source=ig_embed

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.