Bu reklamcıların portfolyoları Instagram’da

İstanbul’da farklı ajanslarda farklı markalar için çalıştıktan sonra Ogilvy & Mather İstanbul‘da bir araya gelen Burcu Günister ve Erşan Develier portfolyolarını tanıtmak için farklı bir yöntem izleme kararı aldı. Günister ve Develier, insanların tıklayıp tıklamayacaklarından emin olmadıkları bir internet sitesi yerine sosyal paylaşım sitesi Instagram‘ı kullanma kararı aldı.

Develier, “Ben ve art direktör couple’ım 2 yıldır Ogilvy’de ekip olarak reklamlar hazırlıyoruz. Son birkaç aydır da bir couple portfolyo web sitesi açma planlarımız vardı. Ama birilerinin tıklayıp inceleyeceğini umacağımız bir web sitesi açmak yerine daha popüler ve daha etkileşimli olabileceğini düşündüğümüz Instagram üzerinden bu projeyi gerçekleştirdik” yorumunu yapıyor.

 

İkili @bikupleportfolyo Instagram hesabına yaptıkları işleri yükleyerek tanıtımlarını daha önce yapılmamış bir biçimde gerçekleştiriyor. İki reklamcı, kampanya görsellerinin yanı sıra reklam filmlerini de takipçileriyle internet sitesi üzerinden paylaşıyor. İkilinin takipçi sayısı şimdiden 500’e dayanmış vaziyette.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.