Bu modellerin hepsi doktora diplomalı

Online perakende markası Betabrand, bahar koleksiyonunu piyasaya sürdü ve firma, yeni tarzları pazarlamada farklı bir yaklaşım göstermeye karar verdi: Modellerin her birinin doktora diploması olacaktı.

Betabrand’in kurucusu Chris Lindland, derecelendirilmiş güzelliğin ötesine bakıldığında, fotoğrafçılığın daha keyifli bir hal aldığını belirtti. “Tasarımcılarımız bu dönem akıllı bir görünüm elde etmek için çalıştı. Neden bu parçaları taşıyan modeller de akıllı olmasın ki?” diye düşünüp bunu gerçekleştirdiler. Yeni koleksiyonu tanıtanlar, doktora tezleri üzerinde çalışan veya diplomasını almış kadınlar oldu.

Lindland, Adfreak’e, modellik yapan çoğu kadının takım arkadaşlarından, akrabalarından ve iş arkadaşlarından olduğunu söyledi. Aynı zamanda Stanford’da nöropsikoloji okumuş bir öğrenciye, arkadaşlarından herhangi birinin modelliğe ilgisi olup olmadığını sordu.

“Doğal olarak bir sonraki aşama, bahar koleksiyonu tanıtımında sadece doktora diplomasını almış veya alma yolunda ilerleyen kadınlara yer vermek oldu” diye konuştu Lindland. “Daha sonra Facebook takipçilerimize ve müşterilerimize bu arayışımızı duyurduk. Dünya çapından 60 kadın başvurdu”.

Bazı mankenlere, çekimin kendi bölgelerinde yapılması için örnek kıyafetler yollanırken yapılırken bazı çekimler ise Betabrand’in genel merkezinde yapıldı.

Lindland, sonucun ne yönde olduğu sorulduğunda “Şimdiye kadar sosyal medyada alınan tepkiler olumlu. Fakat fikir beyan eden bazı sosyal medya kullanıcıları, sadece beyaz mankenlerin yer almasından rahatsız olduğunu belirtti. Kampanyada yer alan tüm mankenlerin etnik kökenlerini doğrulayamayacağımızdan, Afrikan-Amerikan mankenimiz Asha’yı kampanyamıza dahil ettik” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.