Bu haftanın Noel temalı reklamları

Cadılar Bayramını daha yeni geride bıraktığımız şu günlerde şimdi de global markalar için Noel teması çalışmaları başladı. Bu hafta özellikle mağaza ve market zincirlerinin yayına soktuğu noel reklamlarının haftası oldu.

İngiltere’nin ünlü mağaza zinciri John Lewis reklamında,  Noel’i hiç bir zaman birlikte geçiremeyen iki hayvanı konu ediyor: Kışları kış uykusuna yatan ayı ve tavşan. Ama bu sefer tavşan bu duruma bir çözüm buluyor. Keane’in “Somewhere only we know” şarkısının Lily Allen yorumuyla kullanıldığı reklam filmi dünya çapında ses getirdi.

Ajans: Ada & EveDDB

 

Marks&Spencer kış sezonunu masallardan ilham alarak tanıtıyor. Rosie Huntington Whitely, David Gandy ve Helena Bonham Carter; Alice Harikalar Diyarında, Alaaddin ve Oz Büyücüsü’nden sahneleri canlandırıyorlar.

Ajans: Rainey Kelly Campbell Roalfe / Y&R

 

İngiliz kozmetik ve ilaç şirketi Boots, kapüşonlu, blue çağında bir genci modern Noel Baba olarak karşımıza çıkartıyor. Genç ona ilk işini veren insana, hoşlandığı kıza ve daha bir sürü kişiye gizlice küçük hediyeler bırakıyor.

Ajans: Mother

Debenhams “Wishes made fabulous” temalı reklamında, Foxes’ın Youth adlı şarkısının yeni yorumunun eşliğinde genç bir çifti bir araya getiriyor.

Ajans: JWT

 

TK Maxx 1 dakika süren reklam filminde, sevdiklerinden güzel bir hediye aldığında insanların yüzünde oluşan ifadelere odaklanıyor.

Ajans: The Brooklyn Brothers

 

Tesco, 2013 noel reklamı için sık başvurulan bir yol olan bir ailenin yıllar geçtikçe değişen halini, o ailenin kendi kameralarıyla çektikleri Noel anlarından izliyormuşuz gibi sunuyor. Yıllar geçtikçe görüntü kalitesi de orantılı olarak artıyor. Filme Rod Stewart’ın tatlı sesiyle söylediği 1988 yılına ait hit parçası “Forever Young” eşlik ediyor.

Ajans: Wieden + Kennedy Londra

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.