Bu çantalar geri dönüştürülmüş plastikten yapılıyor

Geri dönüştürülmüş su şişelerinden yapılan ayakkabılarla tanınan Rothy’s, yeni çanta ve aksesuar koleksiyonunu tanıttı. Ayakkabılar gibi çantalar da geri dönüştürülmüş plastikten yapıldı. Fakat bu çantalar okyanuslardan toplanan plastik atıklar kullanılarak üretildi.
Çanta koleksiyonu Rothy’s’in ayakkabıları ile uyumlu şekilde, aynı renk paletinde (parlak kırmızı, lacivert, adaçayı yeşili, gri ve kamuflaj deseni) üretildi ve birçoğu Rothy’s’in ünlü çizgili stilini de barındırıyor.

Rothy’s ayakkabıları, geri dönüştürülmüş PET veya rPET olarak bilinen eski su şişeleri kullanılarak üretilmiş özel bir örgü kumaşa sahiptir. Koleksiyonlarda yer alan çevre dostu ürünler Rothy’s’in sahip olduğu ve işlettiği Çin’deki fabrikalarında üretilmektedir.
Rothy’s çanta ve aksesuarları aynı süreçlerden geçerek üretilmektedir. Yalnızca yeni koleksiyon olan çantaların üretiminde okyanustan çıkarılan plastikten yapılmış lifler kullanılmakta.

Markanın kurucu ortağı ve CEO’su Roth Martin, Rothy’s’in sahil şeridinin 30 mil yakınında bulunan plastik toplayan bir şirketle çalıştığını açıkladı. Daha sonra toplanan plastik, normal geri dönüşüm akışından geçen diğer plastik ürünler gibi geri dönüştürülür. Tek fark, okyanustan toplanan plastiğin malzemeyi değiştiren tuzlu suya maruz kalmasıdır. Martin, “Sonuç olarak, ayakkabılarımızda kullandığımız plastik kadar yüksek kalitede bir plastik elyaf üretiyoruz.” diyor.

Son birkaç yıldır, çevre dostu moda markalar plastik şişeler ve balıkçı ağları gibi geri dönüştürülmüş plastik kaynaklı kaynakları kullanmaya yöneldi. Rothy’s, 2016 yılında geri dönüştürülmüş maddeleri ilk kullanan markalar arasındaydı ve 2017’de Summersalt işbirliği ile geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen mayolarlını piyasaya sürmüştü.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.