Bristol-Myers Squibb’de üst düzey atamalar

2013’ten bu yana BMS Türkiye’de sırasıyla İK Müdürlüğü ve İK Liderliği görevlerini yürüten Mine Uzun, Hindistan ve Orta Doğu Bölgesi İK Lideri pozisyonuna atandı.

Mine Uzun

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunu olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Programı’nı ve CTI Co-Active Koçluk Programı’nı tamamlayan Mine Uzun, BMS Türkiye İnsan Kaynakları ekibine 2002 yılında katıldı. Sırasıyla; Ücretlendirme ve Yan Haklar Uzmanı, İnsan Kaynakları Yetkilisi ve İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonlarında başarılı bir şekilde çalıştı. 2013 yılından itibaren İK Müdürü pozisyonunun yanı sıra Avrupa Pazarları’nda yer alan Polonya, Portekiz, Yunanistan ve Türkiye’nin Ücretlendirme ve Yan Haklar süreçlerinin yönetilmesinde kritik rol oynayan Uzun, 2014 yılından itibaren BMS Türkiye İK Departmanı’na liderlik ediyor. Mart ayından itibaren Orta Doğu Bölgesi İK Lideri olarak BMS’te çalışma hayatına devam edecek.

BMS Onkoloji Birimi Direktörü Ayşegül Karzan Bilgiç: Dönemsel bir görevlendirme ile Orta Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Strateji & Operasyon Lideri oldu.

Ayşegül Karzan Bilgiç

Uludağ Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ayşegül Karzan Bilgiç eğitimine; Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı ve Londra’da Birkbeck College’da Pazarlama alanında yüksek lisans yaparak devam etti. Çalışma hayatına Lundbeck’te başlayan Bilgiç, satış ve pazarlama alanlarında çeşitli görevler aldıktan sonra 2007 yılında 1 yıl süreyle Danimarka’nın Kopenhag şehrinde Lundbeck Uluslararası Ürün ve Proje Müdürü olarak çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra çalışma hayatına GSK’da çeşitli hastalık alanlarında İş Birimi Müdürü olarak başlayan Bilgiç, daha sonra Novartis Türkiye’ye geçerek Onkoloji Bölüm Direktörü olarak görevine devam etti. 2016 yılından itibaren BMS Onkoloji Birim Direktörü olarak çalışan Bilgiç, dönemsel bir görevlendirme ile Orta Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Strateji & Operasyon Lideri olarak çalışmaya devam edecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.