Brand Republic, yenilenen marka kimliğini tanıttı

Brand Republic, tamamen yeniden tasarlanan yeni marka kimliğini tanıttı.

Relansman, aylar süren takipçi kitle araştırmasının ardından yapıldı ve gerek logoda gerekse marka mantrasında değişime gidildi. Markanın yeni mantrası ise “The Smart Filter” oldu. Bu mantra, Brand Republic’in marka pazarlama sektörü içindeki duruşunu olduğu gibi takipçi kitlesini en fazla ilgilendiren bilgileri paylaşma konusundaki hassasiyetini de yansıtıyor.

 

Yenilenme neticesinde site üzerinden topluluklar oluşturulabiliyor ve genç kitle bu platformda endüstriye dair görüş ve düşüncelerini paylaşabiliyor. Sitede ayrıca, takipçilerin geri bildirimlerine cevap olarak, takipçilerin günün sonunda bilmeleri gereken 5 şeyden oluşan “18:05” isimli bir günlük bülten de yer alıyor.

Havas Media CEO’su Paul Frampton relansmanın marka için “çok pozitif bir adım” olduğunu belirtti.

Site, Campaign, Marketing ve Media Week’te yer alan en iyi haberlere yer vermeye devam edecek ve ayrıca Brand Republic’e özgü yeni özelliklerle de bir araya getirecek.

Bu özellikler şunlar:

-Pazarlama ve iletişimin katılım durumunu araştırmaya adanmış bir yakınsama kanalı, Brand Republic liderliğindeki tartışma, fikir ve konuşmalar için bir hub ve endüstri liderlerine özel kararlaştırılmış bir panel olarak tasarlandı.

-İlham veren kariyerler içeriğinde, iş yeri, staj, eğitim ve kişisel network inşa etme tavsiyeleri üzerine içgörüler ve makalelere yer verildi.

-Reklam teknolojisi, start-up’lar, bağlantılı markalar ve giyilebilir teknolojiyi içine alan daha güçlü bir teknoloji yayını üzerine odaklanıldı.

-Kullanıcıların, uzman raporları, internet üzerinden yapılan seminerler ve alan araştırmaları gibi premium içeriğe erişimlerini kolaylaştırmak adına Brand Republic Insight ile tam bir entegrasyon sağlandı.

-Kardeş blog The Wall ile de entegrasyon sağlandı. 1.000’den fazla kişinin katkısıyla bu blog Brand Republic’in topluluğunu şekillendiriyor.

Brand Republic’in editörü Rachel Bull konuyla ilgili olarak, “Yeni Brand Republic, yaratıcılık, beceri ve inovasyon gibi İngiltere’deki pazarlama iletişimi sektörünü tanımlayan kavramları yansıtmayı amaçlıyor. Ve bu sadece bir başlangıç. Yeni sitemiz sayesinde bir topluluk oluşturarak insanlara içeriğimizle, markalarımızla ve birbirleriyle bağlantı kurabilecekleri daha fazla ve daha iyi yollar sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.