artwork

BP’nin yeni reklam yüzü belli oldu

10 sene önce

0

BP Türkiye, Almanya’daki Global Akaryakıt Geliştirme Merkezi’nde geliştirdiği ve diğer yakıtlara oranla 42 km daha fazla yol yapma imkanı sağlayan BP Ultimate Euro Diesel’i tanıtmak için Swissotel’de bu sabah bir basın toplantısı düzenledi. BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Richard Harding ve BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu’nun katıldığı basın toplantısında markanın yeni reklam yüzü de açıklandı. BP Ultimate Euro Diesel reklamlarında oynayacak olan markanın yeni reklam yüzü Mustafa Sandal oldu.

BP Türkiye, 2012 yılında yaptığı 700 milyon dolarlık Ar-Ge çalışmaları sonucu Almanya’da BP Ultimate Euor Diesel’i geliştirdi. Marka yüzü olarak Mustafa Sandal ile anlaşan marka, yeni reklam kampanyası için Ogilvy Türkiye ile çalışıyor. Markanın Mustafa Sandal’ın rol aldığı yeni reklam filminin önümüzdeki iki hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Basın toplantısında ilk sözü alan BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Richard Harding, Türkiye’nin BP için en önemli beş pazar arasında yer aldığını belirterek, “Büyüme odaklı stratejimiz doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 2013 yılında da BP ailesine 40 yeni istasyon katılacak. Müşterilerimize daha da fazla odaklanırken uluslararası faaliyetlerimizden elde ettiğimiz en iyi bilgileri ve deneyimi Türkiye’ye getirmeye devam edeceğiz. BP Ultimate Eurodiesel ürünümüz bu çerçevede kazandığı yeni performans ile inanıyoruz ki müşterilerimizin kaliteli ürün arayışlarına bir çözüm olacak. BP olarak daha fazlasını yapmaya devam etmek konusunda kararlıyız” dedi.

BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu ise yaptığı konuşmada, yeni ürünün müşterilerin yakıttan beklentilerine yönelik araştırmalar baz alınarak geliştirildiğini belirtti ve şöyle devam etti: “Müşteri araştırmalarında ‘yakıttan beklentiniz nedir?’ diye sorduğumuzda şu cevapları aldık, ‘Kalite, performans, yakıt ekonomisi ve bakım masraflarının azalması’. Bu taleplere karşı bulduğumuz çözüm ise ‘temizlik’. İşte bizim Global Teknoloji ekibimiz de bu noktadan yola çıkarak, BP Ultimate Yakıtlarını araç motorlarını maksimum seviyede temizleyecek şekilde tasarladılar.”

BP Ultimate Euro Diesel’in tanıtım çalışmalarında rol alan sanatçı Mustafa Sandal ise, “Öncelikle bir BP müşterisi olarak bu kampanyanın bir parçası olmaktan ve BP ailesine katılmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. İşbirliğimiz uzun soluklu olacak. Ürünlerini zaten kullandığım, sevdiğim bir marka ile çalışmak benim için çok heyecan verici” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...