Born Free aslan avını durdurmaya çağırıyor

Vahşi yaşam derneği Born Free aslan turizminin içyüzünü oldukça sert bir şekilde açığa çıkarıyor.

Engine ajansı tarafından yaratılan kampanya Güney Afrika’daki aslanlardan faydalanılması konusunda farkındalık yaratıyor ve insanları, devleti ava son vermeye davet eden dilekçeyi imzalamaya teşvik ediyor. Ülkedeki aslanların %70’i, doğduğunda esaret altında oluyor ve onları ziyaret edip fotoğraflarını çeken turistler için besleniyorlar. Hayvanlar büyüdüğünde ise kupa avcılarına satılıyor ve kapalı arazi avı tesislerinde vuruluyor. Bu, ne yazık ki Güney Afrika’da yasal ve giderek gelişiyor.

Kalpleri ısıtan sahnelerle başlayan animasyon reklam filminde, hayvanat bahçesinde ziyaretçiler tarafından sevilen, fotoğraflanan yavru aslanın büyüme süreci hızlı bir şekilde geçiliyor ve vuruluş anı acımasız bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Engine Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Paul Jordan: “Film iki amaca hizmet etmesi için tasarlandı. Birincisi; turistlerin aslan kulüplerini ziyaret etmeden önce iki kez düşünmesini sağlamak. İkincisi ise herkesin Born Free’nin dilekçesini imzalaması; Güney Afrika devletini kapalı arazi avına bir son vererek bu büyük hainliğe bir dur demesini sağlamak.”

Künye

Reklamveren: Born Free

Ajans: Engine

Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Paul Jordan

Sanat Yönetmeni: Jason Keet

Yönetmenler: Daniel Salles, Paulo Garcia

Animasyon: Blinkink, Zombie Studio

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.