bomontiada’nın isim sponsoru Yapı Kredi oldu

Yapı Kredi ve bomontiada, şehrin sosyal hayatına yepyeni bir soluk katacak güçlü bir iş birliğine imza attı.

Yaratıcı ve üretici kültürel yapısı, performans odaları, atölye alanları, Leica ve Ara Güler Müzesi’nin yanı sıra, farklı gastronomik lezzetlere hitap eden mekanları ile öne çıkan bomontiada, önümüzdeki 3 yıl boyunca “Yapı Kredi bomontiada” ismiyle ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kredi kartlarında tarihsel liderliğini sürdüren Yapı Kredi, sponsorluk anlaşması kapsamında bomontiada’nın mekanlarında kredi kartı müşterilerine ayrıcalıklar sunacak. “Kültür ve sanatın bankası” olma sorumluluğu doğrultusunda ise mekanın ziyaretçilerine sunduğu farklı disiplinleri, kültürleri ve bakış açılarını bir araya getiren programlarına da katkı sağlayacak.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen şu değerlendirmede bulundu: “75 yıldır sektöründe öncü, kredi kartları alanında lider, Türkiye’nin en değerli markalarından Yapı Kredi olarak kurulduğumuz günden bu yana uzmanlık alanımız finansın çok ötesine geçerek başta kültür-sanat olmak üzere pek çok farklı alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemize değer katan projeler üretirken, bomontiada gibi güçlü markalara destek oluyor, gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ile çok daha fazla insana dokunuyoruz. Kendi alanlarında fark yaratan bu iki markanın yan yana gelmesi, şehrin sosyal hayatına bambaşka bir soluk getirecek. Bu önemli sponsorluğa karar vermemizin öncelikli nedeni bomontiada’nın güçlü marka kimliğine olan inancımız, hedef kitlemize ve marka değerlerimizle örtüşen yapısı oldu. Öte yandan böylesine yaratıcı bir kültür kampüsüne bir bankanın sponsor olması ile Yapı Kredi olarak bir ilke daha imza atıyoruz.”

Bomonti Kültür ve Eğlence Merkezi Yönetimi ve Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere ise konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “bomontiada bizim için çok özel bir mekan. Birbirinden bağımsız ama birbirini tamamlayarak bir bütün oluşturan çok keyifli bir buluşma noktası, kendine has dokusuyla 130 yıllık tarihi olan bir alan… bomontiada Doğuş Grubu’nun şehrin kültür sanat dünyasına kazandırdığı uzun soluklu ve en önemli projelerden biri. Bomonti’nin kültür mirası içinde yaşayan; canlı müzik, performans, tasarım, yeme-içme kültürü ve çağdaş sanata ev sahipliği yapan; birlikte düşünmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı teşvik eden bir platform olarak 2015 yılında kurgulanan bu özel mekan bugün İstanbul’un eğlence, sanat, ve gastronomi hayatını şekillendirmeye devam ediyor. Aynı zamanda da Ara Güler Arşivi ve Müzesi, Leica, ALT, bomontiada Atölye gibi kültür – sanat kurumlarına ev sahipliği yapan bomontiada, müzik ve eğlence alanında Babylon, yeme-içme alanında Popülist, Kilimanjaro, Kiva, Monochrome ve Delimonti gibi her biri kült sayılacak mekanlarıyla İstanbul’un sosyal hayatının da nabzını tutuyor. Ülkemizin en kıymetli finans kurumlarından biri olan Yapı Kredi’nin kültür ve sanata olan bakışı ve katkısı ile Doğuş Grubu’nun bu konudaki yaklaşımının örtüştüğüne olan inancımız sonucunda üç yıl sürecek keyifli bir iş birliğine gidiyoruz. Yapı Kredi, bomontiada’nın 3 yıl boyunca “isim sponsoru” oluyor. Gelecek üç yılda “Yapı Kredi bomontiada” olarak çok güzel bir sinerji yaratacağımıza yürekten inanıyorum.” 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.