BMW’nin yeni kataloğu geri dönüştürülmüş malzemelerden hazırlandı

BMW‘nin yeni kataloğu için geri dönüştürülmüş malzemeler bir araya getirildi ve katalog, yeni elektrikli aracın alıcıları için bir koleksiyon eşyasına dönüştürüldü.

BMW İsrail, elektrikli BMW i3‘ler için benzersiz bir ürün kataloğu oluşturmak üzere ajans Gitam BBDO ile çalıştı. Gitam BBDO‘nun fikri, geri dönüştürülmüş malzemelerden kataloğunu oluşturarak otomobilin sürdürülebilirlik hikayesini anlatmaktı. i3, Almanya’nın Leipzig şehrinde çevre dostu bir fabrikada inşa edilen küçük bir elektrikli BMW.

Arabanın üretiminde, fabrikasında yetişen koyun yünü de dahil olmak üzere bir dizi sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir malzeme kullanılmış. Sayfaların her biri, kesme tahtalarından yapılmış kauçuktan, atılmış mobilyalardan, sentetik deriden ve eski bir BMW reklam panosundaki tuvalden yapılmış.

Kataloglar İsrail’deki birkaç oto galeride sergileniyor. Yeni bir i3 satın alan kişiler de sınırlı sayıda yayınlanan katalogun bir kopyasına sahip oluyorlar.

Gitam BBDO Kreatif Direktörü Eran Nir, “Reklamın artık bir reklam olmadığı ve nihai ürünün mutlaka bir televizyon reklamı ya da en azından kampanyanın çekirdeği olmayacağı bir çağda yaşıyoruz” diyor.

Misyonumuz, BMW i3’ün eşsiz hikayesini anlatmaktı; araştırma ve çalışma süreçlerimizde bu hikayeyi yeni bir şekilde anlatabileceğimizi fark ettik. Sadece sürdürülebilir bir araba katalogu oluşturmakla kalmadık, aynı zamanda aracın sürdürülebilirlik döngüsünü tamamlamış olduk. Sonuç, daha önce görülmemiş bir ürün deneyimi.

Künye

Reklamveren: BMW
Ajans: Gitam BBDO
İcra Kurulu Başkanı: Ido Har Tov
Kreatif Direktör: Eran Nir
Sanat Yönetmeni: Daniele Vardi
Metin yazarı: Michel Perry
Print Yapımcı: Nathan Darviany
VP Üretimi / İçeriği: Gali Starkman
Yapımcı: Noy Kirilovsky
VP-Grubu Hesap Başkanı: Jonathan Regev
Hesap Sorumlusu: Hagar Foigel
Hesap Yöneticileri: Sharon Dahan
VP Stratejisi: Guy Vingest
Planlama: Sivan Ivash
Yapım Şirketi: Tifferet
Yönetmen: Meir Warcell
Post Prodüksiyon: Svetlana Putko, SoundTrack Stüdyosu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.