Blackberry yeniden iş adamlarına yöneliyor

2011’in dördüncü çeyreğinde yaklaşık 125 milyon dolar zarar eden Blackberry üreticisi Research in Motion şirketi en önemli hedef kitlesi olan iş adamlarının ilk tercihi olmaya devam etmek istiyor. Akıllı telefon pazarında iPhone’un yükselişiyle darbe yiyen şirketin yeni atanan CEO’su Thorsten Heins, Blackberry’nin daha geniş bir kitleye hitap etme isteğinden vazgeçip, yine şirket çalışanlarını memnun eden bir telefon olarak konumlanırsa daha başarılı olabileceği görüşünde.

RIM’in Genel Müdür Yardımcısı Patrick Spence ise farklı tüketici segmentlerine hitap etmek için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

3 Mart’ta son bulan 4’üncü çeyrekte 125 milyon dolar zarar eden şirket, geçtiğimiz yıl aynı dönemde 934 milyon dolar kar etmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz yıl 5.2 milyar doları bulan net gelir ise bu yıl yüzde 25 civarında düşüşle 4.2 milyar dolar civarındaydı. RIM, 2012’nin başında çıkarmayı düşündüğü yeni modelleri iptal ettiğini açıklamıştı. 

Thorsten Heins, gelecek dönemlerde kendilerini bekleyen zorlu rekabetin farkında olduklarını ve gerekli önlemleri alacaklarını ifade etti.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.