BlackBerry; Facebook, Instagram ve WhatsApp’a dava açtı

BlackBerry Messenger mobil uygulamasını gerekçe gösteren BlackBerry; Facebook, Instagram ve WhatsApp’a dava açtı.

Yıllar önce en popüler dönemlerini yaşayan BlackBerry, BlackBerry Messenger uygulamasıyla mesajlaşmaya yeni bir boyut getirmişti ancak bir süre sonra akıllı telefonların yükselişiyle BlackBerry telefonlar ve mesajlaşma uygulaması yerini iOS ve Android akıllı telefonlarla yeni mesajlaşma uygulamalarına bıraktı. Durum böyle olunca BlackBerry; Facebook, Instagram ve WhatsApp’a dava açtı.

Davada BlackBerry, kullanıcıların gizliliğini gözeterek anlık mesajlaşmada devrim yarattıklarını belirterek kullanıcı dostu mesajlaşmayı ilk olarak kendilerinin çıkardıklarını belirtti. Şirket, Facebook ve Facebook çatısı altındaki Instagram ve WhatsApp’a BlackBerry’nin patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

Cheddar’a konuşan Facebook’tan Paul Grewal ise “BlackBerry’nin davası ne yazık ki mesajlaşma uygulamalarının mevcut durumunu yansıtıyor. Yenileştirme çabalarını bırakan BlackBerry, artık başkalarının vergilerine göz dikiyor. Biz de savaşmaya hazırız” şeklinde açıklama yaparak Facebook’un bu davadaki tutumunu açıkladı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.