artwork

BJK’dan engelleri aşan film

3 ay önce

0

Beşiktaş JK Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları, başlattıkları “Engeller Bizi Durduramaz” sosyal sorumluluk projesiyle birlikte Türkiye’de bir ilke imza atarak, bedensel engelli gençlere evde ya da parkta kolayca yapabilecekleri hareketlerle kondisyonlarını artırarak basketbol sporunu öğretiyor.

Kampanyanın amacı, bedensel engelli bireylere basketbol sporunu öğreterek onları harekete geçirmek. Bu sayede özellikle çocuklar özgüven sahibi olacak, hayata karışacaklar. Açıkhava mecralarda ve aynı zamanda dijital platformlarda da yerini alan kampanya filmi oldukça ilgi görüyor.

İletişim ve reklam ajansının üzerine çalıştığı “Engeller Bizi Durduramaz!” fikriyle doğan kampanyada amaçlanan; hem kadın ve erkeğin bir arada oynadığı tekerleki basketbol sporununun bilinirliğini artırmak hem de engelli bireyleri, özellikle çocukları spor yapmaya özendirmek.

Kampanyanın açıkhava ayağında “hayata inadına” havasını verebilmenin yanı sıra Beşiktaş taraftar grubunun duruşu da düşünülerek grafiti kullanıldı. Tüm kampanyada BJK tekerlekli basketbol takımı oyuncuları yer aldı.

Engeller bizi durduramaz web sitesinde ilk etap olarak 4 filmle (engellilere yönelik) evde yapılabilecek kondisyon filmleri yüklendi.

Künye

İletişim Ajansı: OnePlusİstanbul

Reklam Ajansı: Magmaİstanbul

Prodüksiyon Ajansı: Shortcut

Yönetmen: Ekin Sensev

G. Yönetmen: Alican Akgün

Müzik: Jingleist

Post: 8 mm

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...

Dünyada Ne Görürseniz: İstanbul’dan

Turkish Cargo’nun mega hub’ı SMARTIST, dünyayı birbirine bağlayarak küresel ekonomiye...