Birleşmiş Milletler dansa davet ediyor

Birleşmiş Milletler, gençleri TikTok’ta dans etmeye davet ederek dünyada açlığa karşı savaş başlattı. Kampanya sayesinde küresel liderlerin kırsaldaki gençlere ve ziraate daha çok yatırım yapması amaçlanıyor.

Birleşmiş Milletler Tarımsal Kalkınma Fonu, %80’ini gelişmekte olan ülkelerden gelen ve yaşları 15 ile 24 arasında değişen tahmini 1,2 milyar insanı güçlendirmek için dans kampanyası başlattı. 

MTV koreografı Sherrie Silver tarafından denetlenen kampanya, 5000’den fazla kişiyi destek gösterisinde gönlünce dans etmeye ikna etti.

Silver, düşüncelerini “Eğer liderlerimiz genç çiftçilere ve ziraate daha çok yatırım yaparsa, bizim neslimiz küresel açlığı sonlandırabilir. Bu mesajı tüm gençlere iletmek ve dünyanın ilgisini çekmek için dans ediyoruz.” diyerek dile getirdi.

Dans edenlere eşlik edecek şarkı “Freedom”. Nijeryalı şarkıcı Mr Eazi tarafından yazılan parça, tarımın olumlu bir tasvirini sunuyor. Kampanya için Mr Eazi’nin şarkısında dans edip TikTok’a yükleyenlerden #danceforchange etiketini kullanmaları isteniyor.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.