Site icon Campaign Türkiye

Birbirinden renkli minimalist dövme tasarımları

Eden Kozokaro, diğer adıyla Kozo, şu anda New York’ta yaşayan, filmlerden, resimlerden ve çizgi romanlardan esinlenen minyatür dövmeler konusunda uzmanlaşmış İsrailli bir dövme sanatçısı.

Inked Magazine ile yaptığı bir röportajda sanatçı, dövme sanatçısının kariyerinin, arkadaşlarından birinin eBay’de bulabilecekleri en ucuz dövme makinesini almasından sonra başladığını söyledi. Kozo, arkadaşın sonunda ilk müşterisi olduğunu ve yakında tanıdığı herkese ücretsiz dövmeler yaptığını söyledi.

İsrail’deki dövme kültürünün çok küçük ve destekleyici olduğunu belirten Kozo, dövmeli arkadaşlarının ve kendisinin dövmelerin sanatın bir ifadesinden başka bir şey olmadığını herkese göstermek için ellerinden gelenin en iyisini yaptığını ekledi.

Neden mikro dövmelere odaklanmayı seçtiği sorulduğunda, sanatçı klasik resim bilgisini bir kol veya küçük bir alanda insanlara uyacak bir boyutta ifade etmenin bir yolunu bulmaya çalıştığını söyledi. “Mümkün olduğunca minimalist tasarım yapmaya çalışıyorum. Tasarımda, daha azın daha fazla olduğuna inanıyorum. 

Instagram sayfasından sanatçının etkileyici dövmelerinden bazılarına göz atabilirsiniz.

https://www.instagram.com/kozo_tattoo/

Exit mobile version