Bir tweet Apple’ın hisselerini 12 milyar dolar artırdı

ABD’li yatırımcı Carl Icahn tarafından atılan tweet, teknoloji şirketi Apple’ın hisselerine 12 milyar dolar değer kattı. Carl Icahn, attığı tweet’lerde Apple’ın değerinin olması gerekenin çok altında bulunduğunu ve kendisinin şirkette geniş hisselerinin olduğunu açıkladı.

Carl Icahn dün Apple CEO’su Tim Cook ile görüşmüştü.

Icahn’ın Apple CEO’su Tim Cook ile görüştüğünü açıklamasının ardından, hakkında inovasyon yeteneğini kaybettiği spekülasyonları yapılan ve bu nedenle son zamanlarda hisselerinde değer kaybı yaşayan Apple’ın hisseleri dün yaklaşık olarak yüzde 4,75 değer kazandı.

Icahn ile Cook arasında yapılan görüşme teknoloji devinin 10 Eylül’de lansmanının yapılması beklenen yeni nesil iPhone hakkında olduğu tahmin ediliyor. Apple’ın ayrıca teknoloji pazarındaki egemenliğini koruma adına iPhone ve iWatch fiyatlarında indirim yapmaya hazırlandığına inanılıyor.

Dün Tim Cook ile yaptığı görüşme sonrasında, Icahn attığı tweet’lerde şirket değerinin olması gerekenin altında olduğunu ve şirket için yapılacak bir hamlenin Cook’un liderliğini güçlendireceğini ifade etti.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.