Kristal Elma Nostalji: Bir hayal kurduk

Bundan yaklaşık 1 sene önce bir hayal kurduk. Pazarlama İletişimi endüstrisini oluşturan herkesin bir yerde olduğu, hem sosyalleştiği hem de dünyanın önde gelen pazarlama ve reklam gurularını dinlediği, beslendiği bir yer hayal ettik.

25’inci yılını kutlayan Kristal Elma Ödülleri’ni, 25 yıl önce Eli Acıman’ın kırmızı halılı, smokinli ortamındaki değerine kavuşturmayı, ödülü alanın yaptığı işle gurur duyacağı bir ortamda ödülünü almasını hayal ettik.

25 yıldır bu işe emek vermiş büyüklerimizin, küskün, dargın, uzaklara gitmiş demeden bir araya gelmesini, birikimlerini gençlerle paylaşmasını, çekişmeleri geçmişte bırakmasını ve hak ettiği saygıyı ödülüyle beraber alıyor olmasını hayal ettik.

25 yaşındaki yarışmamızın ve onu yaratan reklamcılık kahramanlarının hikayelerini, yıllar geçse de göz önünde olabilecek, “Kristal” bir kitapta toplamayı hayal ettik.

Gelecek yılların iletişim profesyonellerini cesaretlendirmeyi, onları, sektörlerindeki en iyi arkadaşlarımızla eğitim amaçlı bir araya getirmeyi, yarıştırmayı ve ödül olarak uluslararası festivallere göndermeyi hayal ettik.

25 yıllık serüveninin özellikle son yıllarında yıpranmış olan Kristal Elma’mızı, spekülasyonlardan uzak, hiç kimsenin tartışamayacağı bir jüri ve oylama şeffaflığıyla hayal ettik.

Amacın ödül vermemek değil tam tersine, sektörü motive edecek şekilde işlerin değerlendirildiği, Kristal Elma’nın yanı sıra gümüşlerin ve bronz ödüllerin de dağıtıldığı bir yarışma hayal ettik.

Gelen uluslararası misafirlerimizin güzel şehrimize, ama esas olarak gerçekleştirdiğimiz organizasyona hayran olmalarını Türkiye’den ve Türk reklamcılığından geri döndüklerinde ülkelerinde iyi bir şekilde konuşuyor olmalarını hayal ettik.

Ve hayallerimiz gerçek oldu…

Kristal Elma artık bir yaratıcılık festivali… Rengarenk, pırıl pırıl, dinamik, taptaze… Hepimizin hayal ettiği gibi.

Emeği geçen herkese, Lift Content Factory’ye, başta ana sponsorumuz olmak üzere tüm sponsorlarımıza ve destekçilerimize bize bu tarihi festivali yaşattıkları için teşekkür ediyorum.

Darısı 26’ncının başına.

Alper Üner / RD Başkanı

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Ekim 2013 sayısında yayınlanmıştır. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.