Bimeks’ten yeni iletişim kampanyası

“Bi Bimeks’e Sor” reklam kampanyası ile teknoloji perakendecisi Bimeks, yeni bir pazarlama iletişimi dönemine girmeye hazırlanıyor.

Kampanyayla ilgili konuşan Bimeks İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Akgiray, Bimeks’in müşterisi ile kurduğu sıcak ve samimi ilişki ile teknoloji alışverişinin soğukluğunu kırmak için çalıştığını belirterek şunları söyledi: “Mağazalarımızda ve online mağazamızda 30 bin çeşit bulunuyor. Biz sadece teknolojik ürünler değil, buzdolabından kahve makinesine, mutfak gereçlerinden kişisel bakım aletlerine kadar, müşterimizin evinde ve gündelik yaşamında ihtiyaç duyduğu birçok ürünü sunuyoruz. Bu amaçla da ürün çeşitliliğimizi nasıl artırırız ve daha kolay ulaşılabilir hale getiririz diye düşünüyor ve çözümler üretiyoruz. Müşterilerimize ihtiyaç duydukları ürünü hızlı ve kolay ulaştırarak alışverişlerinden mutlu olmalarını sağlamak için yeni hizmet paketleri üretiyoruz. Örneğin BiKazançlı hizmetimiz ile müşterilerimizin satın aldıkları ürünlerde oluşan fiyat değişimlerinden korunmalarını sağlıyoruz. BiDakka hizmeti ile internet siparişlerinin 3 saat içinde adrese teslimini hedefliyoruz. Biİmza hizmeti ile 18 ay taksit imkanı sağlıyor, BiTerfi ile müşterinin sahip olduğu ürünleri yeni teknoloji ile değiştirmesini kolaylaştırıyoruz.”

“26 yıl önce yola çıkarken müşterilerimize bir vaatte bulunduk” diyen Akgiray, sözlerine şu şekilde devam etti: “İstediğiniz ürünü, söz verdiğimiz zamanda, söz verdiğimiz şekilde sunacağız’ dedik. Biz buna ‘3 Bimeks sözü’ dedik ve 26 yıl boyunca asla vazgeçmedik. Şimdi bu 3 sözü, gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda müşterimize sunmaya devam edeceğiz.”

Kampanyanın çıkış noktasını anlatan Concept Reklam Ajansı Başkanı Volkan İkiler ise, Bimeks’in en yeni teknolojileri, dürüst alışverişin köklü gelenekleriyle tüketiciye sunduğu fikrinden yola çıktıklarını belirterek şunları söyledi: “Bu fikri vurgulamak için iki karakter oluşturduk. Remzi Bey, 35 yıllık esnaflıktan sonra Bimeks’te müşteri memnuniyetinin patronu olarak göreve başlıyor ve müşterinin memnuniyetini ticaretten fazlası olarak gören o eski duyguları temsil ediyor. Mert ise en yeni teknolojileri sular seller gibi biliyor ve Bimeks’in işindeki uzmanlığını temsil ediyor.”

Reklam filminde Remzi Bey karakterini ünlü tiyatro oyuncusu Salih Kalyon canlandırıyor. Mert karakterine ise genç oyuncu Emrah Altıntoprak hayat veriyor.

Künye

Reklamveren: Bimeks Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi

Reklam Ajansı: Concept

Kreatif Direktör: Kerem Özkut

Yaratıcı Grup Başkanları: Ufuk Işık, Ceylan Usman

Yaratıcı Grup: Ufuk Işık, Ceylan Usman, Kadri Bayhaner, Roksan Sarıoğlu

Stratejik Planlama Direktörü: Hakan Demir

Stratejik Planlamacı: Pamir Gündüz, Emre Sezer

Ajans Prodüktörü: Mert Turan

Marka Grup Direktörü: Arda Görgün

Marka Direktörü: Ekin Kutevu

Marka Temsilcisi: Kübra Kaya

Prodüksiyon Firması: Kala Film

Yönetmen: Onur Erdem

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.