Bilgisayar alacak olanlar ZEKİ’ye danışıyor

Happy People’ın Vatan Bilgisayar ve Intel için yarattığı yapay zeka ZEKİ, nasıl bir bilgisayar alacağına dair fikri olmayanlarla diyalog kurarak onlara en uygun marka ve modelleri öneriyor. Ancak ZEKİ doğru bilgisayarı önerme görevini üstlenirken aynı zamanda da insanları teknolojiyle yakınlaştırıyor, bilgisayar satın alma sürecinin yarattığı stresten uzaklaştırıp keyifli ve samimi bir sohbet deneyimi sunuyor.

Bilgisayar seçme süreci oldukça zaman alabiliyor; bilgisayarın içerisindeki donanımı bilmeyen ya da teknoloji hakkındaki teknik hiçbir bilgiye sahip olmayan kullanıcılar, ZEKİ sayesinde hiç kimseden yardım istemek zorunda kalmadan rahatlıkla kendilerine uygun bilgisayarı bulabiliyor. Tek yapmaları gereken ZEKİ ile sohbet ederken sorulan soruları yanıtlamak.

Ünlü oyuncu Çağlar Çorumlu’nun sesiyle hayat verdiği ZEKİ, arkasında oldukça kapsamlı bir algoritma olan bir proje ve projenin geliştirilmesi yaklaşık bir yıl sürdü. Yapay zeka ZEKİ’nin arka planında Türkçe doğal dil işleme (NLP), beraberinde anlamlandırma ve karar ağacı algoritmaları birlikte çalışıyor. ZEKİ’nin yaptığı bilgisayar önerilerinin satış performansları anlık olarak hesaplanıyor ve sisteme geri öğretiliyor (ML). Böylece Zeki satış performansını sürekli geliştiriyor. ZEKİ’nin bir diğer önemli özelliği ise tüm arayüz animasyonlarının da kodlarla yapılıyor olması. Responsive çalışan ZEKİ, girdiği her ekranın şeklini alabilen bir tasarıma sahip. Happy People ZEKİ’nin yazılım ve teknoloji altyapısı için Kroppa Digital ile iş birliği yaptı.

Şu sıralar beta versiyonu ile kullanıcıların karşısında olan ZEKİ, her geçen saat yeni bir şeyler öğrenmeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor.
Reklam filmlerinde ise bilgisayarlarından yakınan, yanlış bilgisayar seçimi yapan veya yeni bilgisayar arayışında olan kişilerin bu konuyla ilgili (ZEKİ tarafından bilgilendirilmiş) tanıdıkları ile yaptığı sohbetler onları şaşırtıyor.Künye

Reklamveren: Vatan Bilgisayar

Ajans: Happy People Project

Dijital Direktör: Mert Soyal

Yaratıcı Yönetmen: Serhan Acar

Yaratıcı Ekip: Onur Karadağ, Bahadır Yılmaz, Barış Dicle Sözbir, Özden Tokkuş

Strateji: Doğa Çakır

Müşteri Ekibi: Pelin Börklüoğlu, Elçin Temel, Gözde Nur Akbaş, Ekin Küçükerdoğan

Sosyal Medya Ekibi: Samed Cantürk

Prodüksiyon Direktörü: Kerem İlbeyli

Yazılım Geliştirici Ajans: Kroppa

Prodüksiyon Şirketi: Panda

Yönetmen: Tan Berk Kurtcebe

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.