Best Buy gençlere teknoloji desteği veriyor

Ağustosa yeni girdik ama bazı markalar okula dönüş temalı iletişim çalışmalarına başladılar bile. İndirimli elektronik eşya satıcısı Best Buy da bu kervana katıldı. Ancak rakiplerinden farklı bir yol izleyen Best Buy gençlere teknoloji desteği verdiğini anlatıyor.

Best Buy’ın okula dönüş reklamları iki farklı stratejiyle ilerliyor. Bir yanda mavi tişörtlü satış asistanlarının ürün tanıtımı yaptığı geleneksel satış stratejisi kullanılacak. Bu yazıda bahsedeceğimiz diğer strateji ise Best Buy Teen Tech Center ve sosyal sorumluluk iletişimi üzerine.

Olanakları kısıtlı bölgelerde yaşayan gençlere teknoloji ve eğitim desteği veren Best Buy Teen Tech Center isimli network altı yıldır faaliyetlerini sürdürüyor. Hayallerini gerçekleştirmek için bu merkezlerden destek alan üç gencin hikayeleri, okula dönüş iletişiminin bir parçası olarak ekranlara taşınıyor.

Best Buy Teen Tech Center :30 from Hiatus on Vimeo.

Best Buy CMO’su Whit Alexander, “Burada anlattığımız hikayeler aslında Best Buy hikayesi değil, bu merkezlerden faydalanan gençlerin hikayelerini ortaya koyuyoruz” diyor. Reklam filmleri, videolarda rol alan gençler ve Best Buy’ın kurum içindeki yaratıcı ekibi tarafından hazırlanmış.

Hikayelerini izlediğimiz Tez, Naje ve Latrell, yapmak istedikleri işleri, karşılaştıkları zorlukları ve başarılarını kendilerine özgü dilleriyle anlatıyorlar. Dünyanın her yerinde pek çok gencin yaşadığı endişelerin şiirsel bir anlatımla dile getirildiği hikayelerin sonunda “Her gencin hayalleri vardır ama hepsi onları gerçekleştirebilecek olanaklara sahip değil” mesajı veriliyor.

“Naje” – Best Buy Teen Tech Center from Hiatus on Vimeo.

“Tez” – Best Buy Teen Tech Center from Hiatus on Vimeo.

“Latrell” – Best Buy Teen Tech Center from Hiatus on Vimeo.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.