Belçika’da Who is America için kışkırtıcı bir duvar örüldü

AliG, Borat, Brüno gibi yapımlarından tanıdığımız Sacha Baron Cohen, belgesel benzeri yeni bir seri olan Who is America ile ekranlara döndü. Serinin yayınlanacağı ülkelerden biri olan Belçika’da Who is America için kışkırtıcı bir duvar örüldü.

Who is America, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının ve sisteminin gerçek yüzünü, tüm çarpıcılığıyla ekrana taşımak için oluşturulmuş bir seri. Esprileri, şoke ediciliği ve kural tanımazlığıyla Cohen’in diğer yapımlarına benzese de dizi, diğer yapımlara nazaran çok daha sert ve kışkırtıcı. Amerika’nın hükümet düzeyinde hayata geçirdiği politikaları, Trump’ın söylemlerini ve tüm bunların Amerikan halkını nasıl etkilediğini anlatıyor. Seride ekrana taşınan bazı senatörler ve üst düzey yetkililer şimdiden haberlerde “Sacha Baron Cohen bana eşek şakası yaptı, o cümleleri kurmak istememiştim” diye açıklama yapmaya başladılar bile.

Belçika’da da yayınlanacak seri için, en az dizinin kendisi kadar kışkırtıcı bir kampanya hayata geçirildi. Ülkedeki Meksika restoranlarının kapısının önüne bir gecede gerçek bir duvar örüldü. Süreci anlatan videoda, binlerce gerçek Amerikan vatandaşının “Duvar ör! Duvar ör!” diye tezahürat yaptığı da görülüyor.

BeTV ve Happiness Brussels iş birliği

Duvarın örülmesi için Belçikalı televizyon network’ü BeTV Happiness ile birlikte çalıştı. Kapılara örülen duvarlar, serinin posteri için de kendi alanını oluşturdu. Üstelik durumdan habersiz olan restoran sahipleri, sabah işletmelerine geldikleri zaman Trump’ın “güzel duvarı” ile yüz yüze gelip kayda değer bir şok yaşadı.

Yukarıdaki videoda iç çamaşırını indirip terörle mücadele eden kişi, Georgia eyalet temsilcisi Jason Spencer. Kendisi bu olaydan sonra istifa etmek zorunda kaldı. Sacha Baron Cohen’in “eşek şakası” yaptığı ve rezil ettiği kişiler arasında Sarah Palin de bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.