BBC Worldwide Digiturk ile yeni anlaşma imzaladı

BBC’nin Digiturk ile imzaladığı yeni anlaşma sonucunda BBC Knowledge ve BBC HD kanalı, 13 Ağustos’tan itibaren Digiturk ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. BBC Worldwide’ın Avrupa çapındaki hızlı büyümesine katkıda bulunması beklenen bu anlaşmayla birlikte, BBC’nin Digiturk platformunda yayınlanan kanal sayısı 4’e yükselmiş oldu. BBC’nin Digiturk platformunda BBC Entertainment ve BBC World News gibi kanalları da bulunuyor.

BBC Knowledge ve BBC HD 13 Ağustos’ta Digiturk’te yayın hayatına başlıyor.

Doğa tarihi, bilim, teknoloji, macera ve tarih alanında programları izleyicilerle buluşturan BBC Knowledge, insanların dünyayı nasıl gördüğünü yeniden tanımlayarak bilgi erişimini serbestleştirmeyi hedefliyor. BBC Worldwide’ın Digiturk platformunda yayınlanacak ikinci yeni kanalı BBC HD ise, bünyesindeki belgesel, eğlence, sanat programlarının yanı sıra İngiliz ve uluslararası yayıncıların yüksek çözünürlüklü içeriklerini yayınlıyor.

Ian McDonough

BBC CEMA (Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkan Yardımcısı Ian McDonough konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu anlaşma, kanal portföyümüzün Avrupa çapındaki genişlemesi açısından büyük bir adım. Hem biz, hem de izleyicilerimiz için harika bir gelişme. Artık BBC Entertainment ve BBC World News’a ek olarak, birinci sınıf programlarımızı daha da geniş bir kitleye ulaştırabileceğiz. Türk izleyiciler, BBC markasını oldukça iyi tanıyor, BBC World News Türkiye’de 13 yıldır yayınlanıyor ve uluslararası konularda kaliteli haberleri, güncel gelişmeleri ve yaşam tarzı programlarımızı izleyicilerle buluşturuyor. BBC Entertainment da çok popüler. Pazarda yaptığımız araştırma gerçeklere dayalı, eğitici ve kültürel değeriyle BBC Knowledge kanalının da Türkiye’deki izleyicilere çok çekici geleceğini gösteriyor.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.