Baskin-Robbins yeni kampanyası ile gençleri hedefliyor

Dondurma markası Baskin-Robbins yeni kampanyası ile cesur bir adım atıyor. Köklü bir tarihe sahip marka, gençlerle ilişkilerini geliştirmek için GIF, Twerk ve Meme dolu bir kampanya hazırladı. İçerik stüdyosu Psyop ile ortaklaşa oluşturulan reklam filminde 50’den fazla animasyon ve resim yer alıyor.

22squared‘deki svp ve kreatif direktör Curt Mueller kampanya ile ilgili bir açıklamasında “Dikkat çeken bir kampanya yaratarak, insanların marka hakkında yeni ve farklı bir şekilde konuşmasını sağlamaya çalışıyoruz.” dedi. “Baskin-Robbins, tamamen yeni bir kreatif yönü benimsemek için gereken vizyon ve tutkuya sahip. Psyop’taki arkadaşlarımız da, marka için genç kitlenin zengin bir tarihe sahip ikonik bir marka olan Baskin-Robbins’i nasıl görmesini istediğimizi ifade eden tamamen yeni bir dil yaratmamıza yardım etti.

Markanın tarihi, dondurma külahından ve dans edenlerden daha az bir kampanya merkezciliğine sahip. Buna rağmen, müşteriler, bu kampanyanın Baskin-Robbins’in gençleri on yıllardır mükemmel bir şekilde tanıdığının bir kanıtı olduğunu düşünüyor.

22squared‘in müşteri hesap yöneticisi Ashley Keetle kampanya ile ilgili “Gençler, Baskin’in bugün onlarla alakalı olmadığını düşünüyorlar ve açıkçası bunu değiştirmemiz gerekiyor” diyor. “Bu nedenle, kampanyayı, bu yeni kitleye ulaşmak için marka dilinden çok internet dilini kullanarak tasarladık.”

Künye

Reklamveren Baskin-Robbins
Ajans 22squared
ECD Al Patton
Kreatif Direktör / Metin Yazarı Curt Mueller, Alex Lukacs
Kıdemli Art Direktör Pete Kehr
Prodüksiyon Şirketi Psyop / Oona Media
Yönetmen Georgia Tribuiani & Trevor Conrad
Yapımcı Desiree Laufasa
Müzik HiFi Project
Müzik Danışmanı Jack Bradley

22squared ajansı, 2017’de Kosta Rika için tembel hayvanların Amerikalılara şarkı söylediği bir dijital kampanya hazırlamıştı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.