artwork

Barilla duyguları dile getirmeden ifade ediyor

2 sene önce

0

Barilla’nın duyguları odağına aldığı yeni reklam kampanyası yayınlandı. “Barilla. Sevginin İfadesi” söylemiyle yayına giren kampanyada sevgiyi kelimelere dökmeden ifade etmenin en lezzetli yolu seyirciyle paylaşılıyor. Kampanya kapsamında dünyanın dört bir yanında, 40 farklı ülkede yayına giren reklam filmlerinde; “seni seviyorum”, “seni özledim” veya “özür dilerim” gibi, kimi zaman dile getirmesi zor cümleler, yerini bir tabak makarnaya bırakıyor.

“Kelimeler olmadan ne söyleyebiliriz?” sorusuyla başlayan reklam filmleri, sevdiği kişiye karşı hislerini bir tabak makarna hazırlayarak ifade eden karakterlerin kalplere dokunan hikayelerini paylaşıyor. Pandemi nedeniyle sevdiklerimizden uzakta, olağandışı bir süreçten geçtiğimiz bu zorlu günlerde sevginin birleştirici gücüne vurgu yapan reklam kampanyasında genç bir erkeğin geç saatte yorgun halde işten dönen eşine, bir restoranın mutfağında şef olarak çalışan babanın küçük oğluna hazırladığı makarna tabağıyla sevgisini ifade edişi anlatılıyor. Reklam filmleri, uzun yıllardır Barilla’yla özdeşleşen sinematik anlatımıyla dikkat çekiyor.

Son yıllarda yayınlanan reklam filmlerindeki ünlü konuklarla dikkat çeken Barilla, yeni kampanyasında bu kez hayatın içinden karakterlere ve bu karakterlerin arasındaki duygusal bağlara odaklanıyor. Unutulmaz İtalyan filmi Hayat Güzeldir’in (La vita è bella) film müziğinin Noa tarafından yeniden yorumlandığı “Beautiful That Way” adlı şarkının eşlik ettiği kampanya filmleri Publicis İtalya imzası taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise ünlü yönetmen Saverio Costanzo oturuyor.

KÜNYE:

Reklamveren: Barilla

Reklam Ajansı: Publicis İtalya

Yapım Şirketi: BRW

Yönetmen: Saverio Costanzo

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...

Dünyada Ne Görürseniz: İstanbul’dan

Turkish Cargo’nun mega hub’ı SMARTIST, dünyayı birbirine bağlayarak küresel ekonomiye...

Vodafone “duruyor”