Bağımsız ve ileri görüşlü The Guardian 200 yaşında

200. yılını “work in progress” marka kampanyası ile kutlayan The Guardian, kendini meydan okuyan bir yayın olarak konumlandırıyor.

The Guardian’ın 200. yıl dönümü için kurum içi ajansı Oliver ile birlikte yarattığı kampanyanın çıkış noktası şu: “1821’den bu yana devam etmekte olan bir iş.” The Guardian’ın tarafsız ve ileri görüşlü sesine odaklanırken daha fazla okuyucuyu, yayını desteklemeye teşvik ediyor.

5 Mayıs yıl dönümü tarihinden itibaren başlayacak olan çalışma; The Guardian’ın dijital platformlarında ve uygulamalarında, Facebook, Instagram, YouTube ve Twitter dahil sosyal medya kanallarında, Londra ve Manchester’daki 230 açıkhava uygulamasında da dört hafta boyunca yayında olacak. Reklam panolarında “Güvercinler arasındaki kedi” ve “Bir milyarder tarafından desteklenen değil, okuyucu tarafından finanse edilen” gibi cümleler yer alıyor.

Independent Films tarafından üretilen üç film; çevre, eşitlik ve insanlıkla ilişkili olarak ilerleme fikrine ışık tutuyor. Filmler; eski Yazar Ursula K Le Guin, eski Observer Gazetecisi Alan Ross ve İngiliz Şair ve Yazar Salena Godden tarafından seslendirildi.

Ayrıca Reasons to be Cheerful, Kermode on Film, Adam Buxton, Scummy Mummies ve Intelligence Squared gibi podcast’lerde de reklamlar olacak.

“Yıl dönümleri söz konusu olduğunda, geçmişte yaptıklarınıza bakmak çok kolay ama aslında henüz yeni başlıyor olma duygusu bize çok daha enerji verici geldi. Yaratıcı çalışmanın içinde bu tür bir tez canlılık ve heyecan olmasını istedik” diye belirtti Guardian Pazarlama Direktörü Kate Davies.

The Guardian, 2019’da son yedi yıl içindeki ilk marka kampanyasıyla “Hope is power” (Umut güçtür) sloganını tanıtmıştı. Davies bu umut mesajının, geleceği düşünürken de organizasyon için hala geçerli olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “‘Work in progress’ geriye dönüp bakmanın yeterince iyi olmadığı duygusuyla aynı kaynağa sahip, bundan sonra ne olacağını düşünmemiz ve umut dolu çözümler aramamız gerekiyor.”

“Hope is power” kampanyasını yaratan Uncommon Creative Studio, The Guardian ile proje bazlı çalışmaya devam ediyor.

Yıl dönümü kampanyasıyla birlikte The Guardian, yıl boyunca 80.000 ek destek eylemi (mali bir katkıda bulunmaya veya bir gazete / dijital üyelik satın almaya yönlendirmek) gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.