Babyshop göğüs kanserinde erken teşhise dikkat çekiyor

Orta Doğu’da Anneler Günü 21 Mart’ta kutlanıyor. Birincil hedef kitlesi anneler olan ve Orta Doğu’da çocuk kıyafetleri satan perakendeci Babyshop, göğüs kanseri riskine dikkat çektiği bir film yayınladı.

Orta Doğu’da annelerin %70’ten fazlası göğüs kanseri taramasından geçmiyor ve çoğunluğu göğüs kanseri olduğundan haberdar olmuyor, dolayısıyla gecikmiş teşhisin getirdiği tehlikelerle yüzleşiyorlar. Kemoterapi tedavisi nedeniyle kel kalmak veya tedavinin yan etkileri nedeniyle güzel gözükmemek kadınları korkutuyor. Bu nedenle de hastalıktan haberdar olmamak onlar için geçici bir mutluluk sağlıyor. Fakat sekiz kadından biri göğüs kanseri riski taşıyor, hastalık birçok kadını etkiliyor.

Erken teşhis hayatta kalma olasılığını %90 artırıyor, burada önemli olan nokta erken kontrol. Babyshop ise bu yıl Anneler Günü’nde bölgenin birinci sınıf sağlık hizmeti yaratma odağı doğrultusunda alışılagelmiş bir Anneler Günü kampanyası yapmıyor; Anneler Günü’nü tüm anneler için düzenli olarak göğüs kanseri taraması yaptırdıkları bir güne dönüştürmeyi hedefliyor.

‘The Gift of Mom’ isimli reklam filminde bir çocuk annesine birçok konuda teşekkür ediyor: Tüm futbol maçlarına götürdüğü için, yıkanmayı öğrettiği için… Sahip olduğu her şeyde onun emeğinin olduğunu söylüyor, ancak ‘keşke hala burada olsaydın’ sözünden annesinin artık hayatta olmadığını anlıyoruz. Bu duygusal film, göğüs kanseriyle ilgili istatistikler ile sona eriyor.

Künye

Reklamveren: Babyshop
Ajans: FP7 McCann Dubai

Prodüksiyon Şirketi: Dejavu

Yönetici Yapımcı: Manasvi Gosalia

Yönetmen: Tahaab Rais

Editör: Neelay Shah

Yapımcı: Kavya Iyer

Yaratıcı Yönetmen: Tahaab Rais

Reklam Yazarı: Tahaab Rais

Sanat Yönetmeni: Tahaab Rais

Genel Müdür: Nima Askari

Kıdemli Müşteri Direktörü: Vicky Kriplani

Bölgesel Strateji Müdürü: Tahaab Rais

Müşteri Yöneticisi: Marine Deneufbourg

Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Olly Robinson

Sanat Yönetimi: Selen Çalışkan Batur

Ses Stüdyosu: Mango Jam

Prodüksiyon: Amiya Nagpal

Cast Ajansı: MMG

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.