Ayrılıklar, değişimler… Twitter, Debenhams, M&C Saatchi, Mars, Kingfisher

Sizlere sektördeki büyük markaların yakın zamandaki işe alımlar, atamalar ve değişimler derlemesini hazırladık.

                   (Soldan saat yönünde: Hedger, Chicourel, Tindall, Ramsay, Daisley and Comber)

Twitter’ın Londra’daki en üst düzey yöneticisi Bruce Daisley, sekiz yıl sonra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika başkan yardımcısı olarak görevinden ayrıldı. Daisley, 2012 yılında şirkete YouTube’dan katıldı ve Twitter’ın İngiltere genel müdürü oldu. Sonrasında EMEA şefi olarak devam etti ve etkili oldu.  Daisley, geçtiğimiz pazartesi günü bir dizi tweet’te şirketten ayrıldığını duyurdu.

Debenhams, British Airways eski marka ve pazarlama müdürü Abigail Comber‘ı bir kurtarma anlaşması kapsamında bu ay 19 mağazayı kapatmaya hazırlanırken baş pazarlama görevlisi olarak atadı. Comber, Salı günü geçici pazarlama şefi Erin Brooks’tan görevi devraldı ​​ve Debenhams genel müdürü Stefaan Vansteenkiste, işin geri dönüşünde “kilit rol oynayacak” dedi.

Giles Hedger, Justin Tindall ve Raquel Chicourel, gönüllü olarak işten ayrılma talep ettikten sonra M&C Saatchi’nin İngiltere reklam ajansından ayrıldı. Üçlü, sırasıyla baş yönetici, yaratıcı kreatif ve baş strateji görevlisiydi. M&C Saatchi, Kasım ayında NatWest hesabını kaybettikten sonra İngiltere’deki tüm personele gönüllü işten çıkarılma teklif etti.

Kantar, daha önce ITV’nin finans ve operasyon müdürü Ian Griffiths’i Robert Bowtell’in yerine finans müdürü olarak atadı. Griffiths 2018’de ITV’den emekli olduğunu açıklamıştı ve Mart 2019’da da istifa etti. 16 Ocak’ta Kantar’a katıldı.

Şubat ayında Dentsu Aegis Network’e iş operasyonlarının küresel başkanı olarak katılan eski bir UBS bankacısı Volker Doberanzke, diğer fırsatları takip etmek için şirketten ayrıldı. Londra ofisinde bulunan Doberanzke, yeni oluşturulan rolü üstlenmeden önce yaratıcı bir medya endüstrisinde çalışmamıştı.

Ivor Falvey, Londra’da bulunan medya ve eğlence uygulamalarının direktörü ve küresel başkanı olarak uzman işe alımcı Wilbury Stratton’a katılmak için dört yıl sonra DAN’dan ayrıldı. Falvey, Dentsu Aegis’te küresel yetenek planlama direktörüydü, üst yönetim kurulu, yetenek ve İK ekipleri ile art arda ve stratejik işgücü planlaması konusunda çalıştı.

Mars Food, Rafael Narvaez‘i baş pazarlama ve Ar-Ge görevlisi olarak işe aldı ve Ağustos 2019’da Clarence Mak’ın başkanlıktan ayrıldığı boşluğu doldurdu. Narvaez, şirkete küresel gıda grubu pazarlama ve dönüşüm başkan yardımcısı olarak PepsiCo’dan katılıyor.

Department for International Trade, BT’nin Dan Ramsay‘i İngiltere’yi denizaşırı ülkelere tanıtan “BÜYÜK” kampanyasının direktörü seçti. DIT’e göre, kampanya 271 milyon sterlin marka değerine sahip ve hükümetin “şimdiye kadarki en iddialı uluslararası pazarlama kampanyası”. Daha önce BT’de çok markalı pazarlama direktörü Ramsay, geçici direktör Claire Pimm’in yerini alıyordu.

B&Q ve Screwfix’in sahibi perakende grubu Kingfisher, Jean-Jacques Van Oosten‘i baş müşteri ve dijital yetkiliye atadı. Şirkete Nisan 2019’dan beri baş dijital direktör olduğu Lego’dan katılıyor. Van Oosten daha önce Alman perakendeci Rewe ve Tesco’da da rol aldı.

Burberry ve Versace’de en iyi pazarlama rollerini üstlenmeye devam eden Anomaly’nin kurucu ortağı Paul Graham, lüks elektrik santrali LVMH’nin bir parçası olan Moët Hennessy’ye Champagnes’a şarap ve alkollü içeceklerin pazarlama ve iletişim direktörü olarak katıldı. Graham’ın son  pozisyonu, Versace’nin küresel baş pazarlama görevlisiydi.

72andSunny Amsterdam’ın başkanı ve ortağı Nic Owen işten ayrıldı. Bir LinkedIn gönderisinde, Owen, Ağustos ayında, 31 Aralık’ta ajanstaki son günüyle istifa ettiğini ve tam zamanlı bir baba olmak için ailesine zaman ayırdığını açıkladı. 2013 yılında 72andSunny’ye genel müdür olarak katılmıştı.

2011 yılında Jaguar Land Rover ile Spark44’ü kuran Ralf Specht istifa etti. Bir yetkili ayrıldığını doğruladı ve karşılıklı anlaşmayla kendisine liderliğe giden bir yol açmaya karar verdiğini söyledi. Ocak ayında bağımsız başkan olarak katılan Alex Buck, derhal yürürlüğe giren geçici baş yönetici olarak görev aldı.

Daha önce Adidas’ın küresel spor pazarlamacılığı müdürlüğü görevinde olan Robin McCammon, esport iş Excel Esports’a ticari başmüfettiş olarak katıldı. McCammon, Adidas’ta 18 yıldan fazla bir süre çalıştıktan sonra buraya katıldı. Excel ayrıca Wouter Sleijffers’ı baş yönetici olarak atadı. Sleijffers, Fnatic’in eski CEO’su ve MC3.GG’nin genel müdürüdür. Bu arada, kurucular Joel ve Kieran Holmes-Darby yönetici direktörü ve baş direktör olarak yeni roller üstlendi.

Talon’un kurucuları ve yönetici direktörleri Frank Bryant ve James Copley, grubun başkan yardımcısı ve Birleşik Krallık bağımsız müdürü olarak icra görevlerini üstlenecek. Her ikisi de grup genel müdürü Barry Cupples’a rapor verecek. Medya sorumlusu Charlie Goldring de ticaret müdürü olarak terfi etti.

Clearcast, BBC’de yayın hizmetleri başkanı Sam Smith‘i bir sonraki genel müdürü olarak işe aldı. Smith, Nisan ayında TV reklam onay komitesine katılacak. Sam Smith, medya veri bilimi şirketi RSMB’nin CEO’su olmak için 11 yıl sonra Clearcast’den ayrılan Chris Mundy’nin yerine geçti. Mundy aynı zamanda eski bir BBC yayından sorumlu başkanıdır.

FleillmanHillard Fishburn, Steve Hickson’u yaratıcı yönetmen olarak atadı. Fishburn, aynı rolü üstlendiği MerchantCantos’tan ayrılarak buraya geldi.

Manchester merkezli The Fresh Group , Lee Harris‘i genel müdürlüğe terfi ettirdi. Harris, 2017’den beri etkinlik ajansında başkanlık yapmıştı ve daha önce LHM Danışmanlık’ın genel müdürüydü.

Leeds merkezli dijital performans pazarlama mağazası Connective3 kıdemli PPC yöneticisi Will Levitt‘i ve kıdemli arama stratejisti olarak Rob May‘ı atadı. Levitt aynı unvanlara sahip oldukları Brass’tan mayıs ayında ayrılarak buraya katıldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.