artwork

Avon yeni kampanyası ile kadın futboluna destek veriyor

5 sene önce

0

AVON yeni kampanyası ile kadın futbolunda farkındalığın artması için destek sağlıyor. Türkiye’de kadın futboluna verdiği desteği pekiştirmek adına marka, kadınlara yakıştırılmayan ön yargılara karşı çıkarak #YAKIŞIRSANA dediği çarpıcı bir reklam kampanyasına imza attı.

Marka hem kadına biçilen rolleri hem de güzellik algısını eleştirerek, hayallerinin peşinden giden kadınlara her şeyin yakışacağını #YAKIŞIRSANA kampanyasıyla duyurdu. Avon, tüm kadınları desteklediği #YAKIŞIRSANA kampanyasıyla farkındalık yaratarak Türkiye’de kadın futbolunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncularının rol aldığı reklam filminde, kadınların futbol oynayamayacağı ön yargısına meydan okunuyor. Filmde futbolcu kadınlar, hem futbola duydukları heyecan hem de mücadeleci ruhlarıyla dikkat çekiyorlar. Alışılmışın dışında makyaj stilleriyle gördüğümüz takım oyuncularıyla AVON, futbol ve kadın ilişkisindeki tüm klişelere meydan okuyor.

Futbolcuların sahip olduğu takım ruhu ve kadınların futbol tutkusu yoğun bir şekilde yansıtılırken, futbolun kadınlara ne kadar çok yakıştığı gözler önüne seriliyor.

Künye

Reklamveren: AVON
Reklamveren Yetkilileri: Hande Orhan, Senem Bilgin, Elif Kortan
Ajans: Ogilvy İstanbul
Genel Müdür: Elif Adali Erten
Yönetici Kreatif Direktör: Selim Ünlüsoy
Yaratıcı Yönetmen: Bahadırhan Pekşen
Sanat Yönetmeni: Özgür Köklü
Metin Yazarı: Eren Altuniş, Aylin Atabay
Müşteri İlişkileri: Murat Derman, İhya SelimProdüksiyon: Fulya Akay, Begüm Özkul
Yaratıcı Strateji Direktörü: Eren Alphan
Yapım Şirketi: Kala Film / Serter Tırmık
Fotoğraf Yapım Şirketi: PPR / Candaş Arın