Audi ve Lego iş birliğinden “unutulmayan” minyatürler

Cinsiyet eşitliği için verdiği mücadelede DDB, Audi ve LEGO iş birliğinde Dünya Ralli Şampiyonası’nı kazanan ilk ve tek kadın olan Michèle Mouton’a kadın sürücülere ilham vermek için # TheDriverIsHer adında bir kampanya yarattı. Kampanyayla birlikte efsanevi sürücünün lego minyatürleri kullanıcılara hediye olarak sunuldu.  Kampanya, dünya ralli şampiyonasındaki başarıları için “Hız Kraliçesi” takma adını alan eski bir Audi sürücüsü olan Mouton’un sınırlı sayıdaki LEGO minyatürlerinden oluşuyor.

Amaç, Mouton’un 1980’lerde efsane haline geldiği Audi quattro S1’in LEGO setini tamamlamak  ve otomobil dünyasında kadınların rolünü savunmak.

Devrim niteliğindeki dört tekerlekten çekiş sistemine sahip Audi quattro S1, efsanevi statüye ulaşan birkaç sürücüye sahip olsa da, hiçbiri Michèle Mouton gibi bir etki yaratmadı. Fransız pilot, 1981’de San Remo Rallisi’ndeki zaferiyle Dünya Ralli Şampiyonasında yarış kazanan ilk ve tek kadın oldu.

Michèle Mouton ve tüm kadın sürücülere saygı göstermek için Audi ve LEGO, efsanevi Audi quattro S1’in LEGO setini satın alanların Mouton minyatürünü ücretsiz olarak alabileceklerini duyurdu.

Hediye legoyu kazabilmek için #TheDriverIsHer hashtag’ini kullanarak Audi quattro S1 Lego’nun bir fotoğrafını sosyal ağlara yüklemeniz yeterli. Bu şekilde, motor sporları dünyasının en efsanevi otomobillerinden biri, Dünya Ralli Şampiyonası tarihindeki en efsanevi sürücü tarafından bir kez daha sürülebilir.

Künye:

Reklam Ajansı: DDB İspanya

Genel Yaratıcı Yönetmen: Jose María Roca de Viñals

Yaratıcı Yönetmen: Jaume Badia

Sanat Yönetmeni: Marlex Marull, Silvia Cutillas

Marka Direktörü: Francesca González

Müşteri Direktörü: Miriam González

Ajans Yapımcısı: Ana Ortiz

Stratejik Planlama: Cristiana Zito, Ricard Maudsley

Yapım: Marc Valdés, Toni Dominguez

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.