Audi on demand ile otomobili değil deneyimi sahiplen

Araç paylaşım modellerinin giderek popülerleşmesi, otomobil devi Audi’nin de yeni formülünü devreye sokmasına neden oldu. Yeni reklam filmi serisi, Audi on demand ile otomobili değil deneyimi sahiplen mesajı veriyor.

Son zamanlarda pek çok markadan “robot olmayın, ruhunuzu satmayın, bu hizmeti seçerek insan olduğunuzu ve heyecan verici bir hayat yaşadığınızı gösterin” mesajları alıyoruz. Yeni trendimiz, sürüden ayrılmak ve özgür olmak. Örneğin çok yakın zamanda bu temayı işleyen bir bankacılık hizmetleri reklamından bahsetmiştik.

Audi de Premium Mobilite Hizmeti “Audi on demand”, yeni reklamına “Robotlar gibi hareket ediyoruz. Makineler, algoritmalar veya başkalarının hayalleri tarafından uzaktan kontrol ediliyoruz” cümleleriyle başlıyor. Oysa kendi hayallerimizi gerçekleştirebileceğimizi, spontane davranabileceğimizi ve beklentileri karşılamak yerine istediğimizi yapmakta özgür olduğumuzu da ekliyor.

Hamburg merkezli Überground tarafından hayata geçirilen reklam filminin çekimleri Güney Afrika’da, Chehad Abdallah tarafından gerçekleştirildi. Görüntü yönetmeni ise moda fotoğrafçılığı çalışmalarıyla tanınan Kate Bellm oldu.

Audi on demand, diğer mobilite hizmetlerinde olduğu gibi, satın almaya gerek duymadan istenilen Audi modelini kullanma olanağı sunuyor. Buna bağlı olarak Audi de “Otomobilin kendisini değil, yaşattığı deneyimi sahiplen” diyerek araç satın almak yerine paylaşım ekonomisini seçmiş nesli hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.