Audi, kampanyasını müstehcen buldu, özür diledi

Audi, muz yerken arabaya yaslanan küçük bir kızı gösteren reklam için özür diledi.

Audi, RS 4 Avant modelini tanıtan bir kampanya hazırladı. Kampanya twitter üzerinden paylaşıldı ve kısa bir süre sonra kampanyada kullanılan resmi ‘ürkütücü’, ‘cinsel açıdan müstehcen’ ve ‘garip’ olarak nitelendiren bazı sosyal medya kullanıcılarının eleştirilerinin odağı haline geldi.

“Kalbiniz her açıdan daha hızlı atsın. # AudiRS4.” Diyen Audi reklamda, leopar desenli bir elbise giyen, kot ceketli ve güneş gözlüklü genç bir kızın, yüksek performanslı nitelendirilen arabaya yaslanarak sağ elinde bir muzla poz verdiği fotoğrafı yayınladı. Pek çok kişi muzun fallik bir sembol olduğunu, fotoğrafın cinsel bir algı yaratmaya çalıştığını iddia etti.

Birden fazla sosyal medya kullanıcısı, paylaşımı “kışkırtıcı çağrışım” olarak değerlendirdi ve görüntülerle ilgili eleştiride bulundu. Şirketi “duyarsız” niteledikleri kampanyasını durdurmaya zorladı.

Audi, gelen büyük tepkilerin ardından, muz yerken arabaya yaslanan genç bir çocuğu gösteren reklamı özür dileyerek geri çekti. Audi, kampanyanın görüntülerinin “bir hata” olduğunu kabul ederek bir özür yayınladı. Şirket, “Bu duyarsız imaj için içtenlikle özür dileriz ve gelecekte kullanılmayacağından emin olunuz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.