artwork

Ateş İnce & Neslihan Atagül: TV Yayıncılığının Dijital Dönüşümü

5 sene önce

0

CoFuture İnovasyon Festivali’nde ikinci gün öğleden sonra oturumları başladı.

“TV Yayıncılığının Dijital Dönüşümü” panelinde Doğuş Yayın Grubu Chief Investment Officer’ı Ateş İnce ve oyuncu Neslihan Atagül bir araya gelerek yayıncılıktaki dijital dönüşümünün marka stratejilerine olan etkisini konuştular.

Panelden öne çıkan notlar ise şu şekilde:

Ateş İnce:

“Aslında puhutv’nin tüm kafasına taktığı şey ‘Biz TV endüstrisini dönüştürebilir miyiz?’ O yüzden biz işe diziden başladık. Reklam pazarının çok önemli bir kısmı Türk dizine gidiyor ve Türk dizisi artık sınırlarını aştı.”

“Drama dizileri, TV pazarı içinde çok önemli ve bütün rekabeti şekillendiren bir içerik türü.”

“Buradaki en önemli içgörü; 60 dakikalık dizi çekmek, daha insani şartlar yaratmak ve global pazara açılmak.”

“puhutv, işin Migros’u. Süt bizim bakkalda da var ama niye markete gidiyoruz çünkü orada her şey raflara dizilmiş, iyi bir hizmet alıyoruz.”

“Geleneksel televizyonculukla akıllı reklamcılığın birleştiği noktayız.”

“Yapımcısıyla, senaristiyle, yönetmeniyle, oyuncusuyla biz dijital dönüşüme çok hazırız ve amacımız akıllı bir TV yapmak.”

Neslihan Atagül:

“Gerek coğrafya gerek insan çeşitliliği olarak çok bereketli bir ülkede yaşıyoruz. Türk insanı çok pratik bir zekaya sahip olduğunu düşünüyorum ama enerjimizi daha olumlu yönlendirmeliyiz.”

“Acıyı işlediğimiz için, acı da dünyanın ortak dili olduğu için Türk dizileri dünyada başarı gösteriyor.”

“İnternet televizyonculuğunu tercih etmemdeki en büyük etken daha insani şartlar oldu. Bir de bizden biraz daha cesaretli insanları desteklemek istedim.”