Atakule reklam filmi Ankara’ya bir başka baktırıyor

29 Ekim’de görkemli gösterilerle açılan, Ankara’nın ilk, Türkiye’nin ikinci alışveriş merkezi olan ve kulesi ile Ankara’nın sembolü haline gelen Atakule reklam filmi yayınlandı. Kendisi de Ankaralı olan Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde çekilen film “Ankara’ya bir de Atakule’den bak” sloganı ile özellikle Ankaralılara duygusal anlar yaşatıyor.

Ankara’nın sembolü haline gelen Atakule reklam filmi; Kızılay’dan Tunalı Hilmi’ye, Kuğulu Park’tan Anıtkabir’e şehrin simgeleşmiş diğer bölgelerini de hatırlatıyor. Ankara’da yaşayanlara ve şehri sevenlere anılarını tekrar yaşatan film, özellikle Anıtkabir sahnesi ile duyguyu zirveye taşıyor. Bir tanıtım filminden ziyade izleyenlere Ankara deneyimini yaşatmayı hedefleyen film, izleyenlerden tam not aldı.

Çekimler Ankara’nın çeşitli simge bölgelerinde 50 kişilik bir ekip tarafından 4 günde gerçekleştirildi. Filmde yaklaşık 35 kişilik bir oyuncu kadrosu ile çalışılırken, dış seslendirmeyi ise ortaokul yıllarından itibaren uzun süre Ankara’da yaşamış olan Cihan Ünal gerçekleştirdi.

Künye:

Reklamveren: Atakule GYO
Reklamveren Yetkilileri: Pınar Yılmaz, Başak Akdemir
Reklam Ajansı: Mineral Publishing&Pr
Yapım Şirketi: Böcek Yapım
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Yapımcı: Seyhun Aray
2. Yönetmen: Burak Aksoy
Görüntü Yönetmeni: Emre Boz
Müzik: Cenk Çelebioğlu / 25m2 Music Production
Dış Ses: Cihan Ünal

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.