artwork

ASICS Nottinghamshire sakinlerinin modunu yükseltiyor

2 sene önce

0

ASICS, Nottinghamshire’daki Retford sokaklarını, şehrin modunu yükseltmek amacıyla hareketten ilham alan bir spor salonuna dönüştürmek için akıl sağlığı derneği Mind ile iş birliği yaptı.

Halkın ruh haline ilişkin ülke çapında yapılan araştırmaların ardından ASICS zihin durumu indeksi, Nottinghamshire’ı insanların zihinsel durumlarının en zayıf olduğu ve %80’inin zihinsel bir iyileşme istediği ilçe olarak belirledi.

Retford sakinleri en çok duygusal ve zihinsel sağlıklarını iyileştirmek için motive oldular. ASICS’in start verdiği indeks, mayıs ayında BF Media tarafından yürütüldü. Örneklem, her birinden en az 150 katılımcı ile 40 İngiliz ilçesinden 6.474 yetişkinden oluşuyordu.

25 Eylül’de 22.000 nüfuslu kasaba sakinleri bir dizi hareket girişimine katılmaya ve zihinsel sağlıkları üzerindeki toplu etkiyi ölçmeye davet edilecek. Retford sakinlerini harekete geçirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli egzersiz pop-up’ları olacak.

“Yükselmeyi” ölçmek için sakinler, yaklaşık 20 dakika sürecek şekilde tasarlanmış bir egzersiz turuna katılmadan önce ve sonra zihin durumlarını ölçmek için ASICS “Mind uplifter tool” kullanacaklar. Araç, insanların sporun olumlu etkisini 10 duygusal ve bilişsel metrik üzerinden çizerek, farklı sporların düşünülen ve hissedilenleri nasıl değiştirdiğini gösteriyor.

Bir katılımcı, araç aracılığıyla “Ruh halinde yükselme” kaydettikten sonra hareketin, tüm şehrin ruh hali üzerinde sahip olabileceği etkiyi göstermek için bu veri diğerlerininki ile birleştirilecek. O gün “yüksek ruh halini” yakalayan her katılımcı Mind için bağış toplayacak.

Hareket ve ruh sağlığı uzmanı Dr. Brendon Stubbs, etkinlikleri tasarlamaya yardımcı olarak deneyi denetliyor.

ASICS’in Başkan Yardımcısı Gary Raucher: “Son 18 ay insanların zihinsel sağlığı için zor geçti ancak egzersizin olumlu bir enerji kaynağı olabileceğini biliyoruz. ASICS her zaman egzersizin sadece vücut için değil, aynı zamanda zihin için de iyi olduğuna inanmıştır. Şimdi hareketin, bütün bir kasabanın ruh halini yükseltip yükseltemeyeceğini görerek markanın harekete olan inancını göstermeyi amaçlıyoruz.” dedi.

ASICS “dünya çapında bir milyon modu yükseltme” misyonunu üstleniyor ve daha geniş katılımı teşvik etmek için yıl boyunca bir dizi canlandırıcı zihin etkinliğine ev sahipliği yapacak.

“Mind uplifter tool” kullanıcılarından toplanan veriler, etkileşimli bir “Dünya yükseliş haritası” oluşturacak canlı bir global araştırmaya dahil edilecek. Harita, sporun şehirlerin ve bir bütün olarak dünyanın kolektif ruh hali üzerindeki olumlu etkisini ölçecek.

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...